Google Haritalar'a Ödeme Özelliği Geldi

Google, otopark ve toplu taşıma ücretlerini ödemek için Google Haritalar uygulaması ile Google Pay uygulamasını birleştirdi.

Toplu taşıma ve özel araçları ile seyahat eden kullanıcılar artık Google Haritalar uygulamasından ödeme yapabilecek. Google'ın sağladığı bu özellik, birçok kullanıcı tarafından olumlu karşılandı.

Google, yeni özelliği için dünya genelinde 80'den fazla toplu taşıma firması ile anlaşmalar sağladı. Ancak özelliğin hangi bölgelerde aktif olduğu konusunda bir bilgi verilmedi. Yalnızca otopark ücreti ödeme özelliğinin ABD'de kullanıldığı biliniyor. Ayrıca yeni özelliğin henüz ülkemizde kullanılmadığını hatırlatalım.

Ödemeler Nasıl Yapılıyor?

Google Haritalar uygulamasına eklenen özellik ile bir park yerine rota çizildiğinde ekranın altında ''park ücreti öde'' yazısı çıkıyor. Yazıya tıkladığınız zaman Google Pay uygulamasında kayıtlı olan ödeme aracınız ile ödeme yapabiliyorsunuz.

Toplu taşımalara da eklenen ödeme sistemi ile daha toplu taşıma aracına binmeden ödemeyi gerçekleştirilebiliyor. Gitmek istenilen yere rota oluşturulduğunda sunulan toplu taşıma seçeneğinin yanında ''öde'' butonu ile ödeme yapılabiliyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap