Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Google, Hangouts Uygulamasının Fişini Çekiyor

Teknoloji devi Google yaptığı açıklama ile Hangouts uygulamasını kaldıracağını açıkladı. 2021 yılında kaldırılma işlemi başlayacak olan Hangouts’un yerine Google Chat ve Google Meet kullanılacak.

Workspace adını alan G Suit hizmetini kullananlar bu değişimden etkilenmeyecek. Hangouts’un yerini genel bir mesajlaşma uygulaması olan Google Meet alırken iş dünyasına hizmet verecek olan Google Chat ise Zoom gibi uygulamaların alternatifi konumuna geçecek.

Birçok Google uygulaması ile senkronize olan Google Hangouts’un kullanıcıları azımsanmayacak kadar var. Google mühendisleri bu geçiş sürecinde kullanıcılara hiç bir görev yüklemeden kişisel verileri Google Chat ve Google Meet uygulamalarına aktaracaklarını ifade etti.

Google Hangouts’un ne zaman kaldırılacağı konusunda kesin bir tarih verilmedi ancak kullanıcıların Hangouts uygulaması ile vedalaşması gerektiğini kesin olarak ifade etti.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap