Google G Suite'in İsmi Değiştirildi: Google Workspace

Google, kurumsal müşterilere odaklı olarak geliştirmiş olduğu hizmeti G Suite'te yenilemeye gitti. Yapılan yeni çalışmalarla birlikte G Suite artık Google Workspace adını alacak. Bu yeniden markalaşma ile birlikte Gmail, Dokümanlar ve Takvim gibi farklı hizmetler entegre edilerek sunulacak.

Google Workspace, kurumsal müşterilerin işlerini fazlasıyla kolaylaştırmış olacak. Çünkü kurumsal kullanıcılar artık tek bir sayfa üzerinden doküman oluşturma gibi işlemler yapabilecekler. Bu bağlamda Google Workspace çok daha güçlü bir platform haline gelecek.

Google'dan alınan bilgilere göre bu özellikler müşterilere bir anda sunulmayacak. Örneğin kullanıcılar Meet entegrasyonunu bugünden itibaren kullanabilecekler. Ancak bir sohbet sayfasında doküman oluşturma gibi özellikler daha sonradan sunulacak.

Google Workspace şimdilik sadece masaüstü sürümünde kullanılabilecek. Mevcut G Suite kullanıcıları bu hizmeti akıllı telefonlarında kullanamayacaklar. Ancak Google Workspace ile sunulacak olan tüm özellikler ilerleyen dönemlerde mobil sürümlere de gelecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap