Google Drive'ın Çevrimdışı Modu Tüm Kullanıcılara Sunuluyor

Bulut depolama gibi alanlarında ön planda olan Google Drive’ın çevrimdışı modu artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Google tarafından daha iyi bir deneyim sunulabilmesi adına geliştirilen Google Drive çevrimdışı mod, uzun zamandan beri test ediliyordu. İnternet kullanımı bulunmadığı dönemlerde kullanıcıların işlemlerini kesintisiz bir şekilde yapmasına imkan tanımak isteyen Google, test çalışmalarının ardından çevrimdışı modu tüm kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Google Drive Çevrimdışı Modu nasıl çalışacak?

Açıklamalara göre kullanıcılar yeni güncelleme sonrasında internet olmasa dahi Google Drive içeriklerine erişebilecek ve dilediği gibi değişiklik yapacak. İnternet bağlantısı sağladığında ise tüm güncellemeler Google Drive’a işlenecek. Google, "Bu dosyaları çevrimdışı kullanılabilir olarak işaretlediğinizde, bu dosyaları internete bağlı olmasanız bile tarayıcınızdan kolayca açabilirsiniz" diyerek özellikten yararlanılması adına çevrimdışı işaretlemenin gerektiğini de vurguladı. Açıklamalara göre 14 Eylül itibariyle çevrimdışı mod desteği sunulmaya başlanacak.

Önceki dönemlerde sadece masaüstü uygulamalarında kullanılabilen yeni özellik, güncelleme sonrasında Google Drive Web gibi tüm alanlara kullanılabilecek. Ofis programlarında Google Dokumanlar, Google Tablolar ve Google Slaytlar kullanmayı tercih edenler için yeni özellik, internet olmadığı durumlarda dahi kolayca yönetimi sağlayacak.

Google tarafından yapılan açıklamada üzerinde özellikle durulan konulardan birisi de fiyatlandırma ve kısıtlamalar oldu. Açıklamalara göre yeni özellikle tüm kullanıcılara ve uygulamalara eklenecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap