Google'dan Son Çağrı: Play Müzik Artık Kullanılmayacak

Google yeni hizmetlerini duyurmaya ve uygulamalarında değişiklikler yapmaya devam ediyor. Google pek kullanılmayan veya kullanıcılardan rağbet görmeyen uygulamaları mağazasından kaldırarak yenilenme serüvenini sürdürüyor.

Bu serüvenin bir parçası olarak Google, Play Müzik adı verilen uygulamasını kaldırmaya hazırlanıyor. Play Müzik, Google'ın kullanıcılarına şarkı satın almasına imkan veren bir müzik servisiydi. Bu servisi kullanan kişiler artık YouTube Music'e geçmeye davet edildi.

Google Play üzerinden Google Play Music hakkında bir açıklama yayınlandı. Google, Google Play Music mağazasının kapatıldığını açıkladı. Açıklamada kullanıcılar YouTube Music'e davet edildiler. Buna ek olarak Play Müzik kitaplığının YouTube Music'e aktarılması için yöntemlere yer verildi.

Google, Play Müzik abonelerine bu yıl sonunda Play Müzik uygulamasına erişimini kaybedeceksiniz şeklinde uyarı göndermeye devam ediyor. Ayrıca uygulama verilerinin belirli bir süre sonra silineceğini de belirtiliyor. Play Müzik kullanıcıysanız verilerinizi bir an önce aktarmalısınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap