Gmail Hesapları İçin Google'dan Radikal Değişiklik

Dünyada en çok kullanılan mail sistemlerinden biri olan Gmail’e gelen yeni özellikler, kullanıcıları oldukça sevindireceğe benziyor. Artık Gmail’de her şey gizlilik ve kişiselleştirme üzerine… 

Google, artık kullanıcılarına daha iyi bir mail deneyimi yaşatmak için Gmail’de radikal değişikliklere gidildiğini duyurdu. Hemen herkesin kullandığı Gmail artık bir banka kasası kadar güvenli ve gizli olacak. 

Google, İpleri Kullanıcının Eline Veriyor

Gmail’e gelen yeni özelliklerin en başında ‘gizlilik’ geliyor. Artık Google, kendi sunduğu servisinden bile siz istemediğiniz sürece verilerinize erişemeyecek. Google bu konudaki ilk adımını arama sonuçlarından kişisel verilerin çıkarılma özelliğini devreye sokarak atmıştı. Gmail’deki ‘yeni ayar’ sekmesiyle birlikte artık her şey sizin elinizde olacak. 

İki Yeni Ayar Seçeneği Geliyor

Google, artık kullanıcılarına Gmail, Google Chat ve Google Meet’te kullanıcı verilerinin kullanıp kullanılmaması için bir seçenek sunacak. Kullanıcılar bu ayarı açık bıraktıklarında verilerinin işlendikten sonra neler olabileceğine direkt olarak tanık olabilecekler. Ya da tamamen kapatıp veri işlenmesine izin vermeyecek. 

Gmail Hesabı Nasıl açılır?

Google’ın en büyük servislerinden olan Gmail’e kayıt olmak için şu linke tıklayarak çıkan sayfada bir form göreceksiniz. Bu formda belirtilen; isim, soyisim, kullanıcı adı, doğum yılınız ve cinsiyet gibi bilgilerinizi ekledikten sonra ‘Google Hizmet Şartları’nı ve 'Gizlilik Politikası’kabul ediyorum’ kutusunu işaretleyip ileri seçeneğine basın. Çıkan yeni sayfada cep telefonunuzu ekleyin ve SMS ile telefonunuza gelen kodu, sayfadaki ilgili alana yazın. Artık yeni bir Gmail hesabınız var. Fotoğraf eklemek tercihinize bırakılmış. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap