Google'dan Gerçek Para Kazandıran Uygulama: Task Mate

Teknoloji devi Google, hizmette sınır tanımıyor. Task Mate adlı yeni uygulaması ile kullanıcılar para kazanabilecek. Kazanılan para, doğrudan kullanıcıya aktarılacak.

Google, daha önce ‘’Ödüllü Anketler’’ uygulamasında soruları cevaplayan kullanıcıların Google Play hesaplarına para ekleyebilme imkanı sunuyordu. Bu uygulamasının işleyişinden yola çıkılarak geliştirilmeye başlanan Task Mate uygulaması ile hem görev kategorileri genişleyecek hem de kazanılan paralar doğrudan banka hesabına aktarılabilecek.

Task Mate uygulaması üzerinden kullanıcılara sunulacak olan görevleri ister Ödüllü Anketler uygulamasındaki gibi evinizde oturarak, isterseniz dış ortama çıkarak yapabileceksiniz. Görevler için yapılması gerekenler eşit ortamda olmayacağı için iki farklı görev türü arasında doğal olarak kazanç farkı da olacak. Örneğin evinizde otururken soru sorma, çeviri yapma gibi görevler verilirken dış ortamda ise mağazaların, kafelerin fotoğraflarını çekme ve incelemelerini yapma gibi görevler verilecek. Task Mate uygulamasında verilen görevleri inceleme hakkına sahip olabileceksiniz. İnceleme sonucunda kabul etme ya da reddetme hakkına da sahip olacaksınız. Tamamlanan görevler sonunda ise her kullanıcı ülkesinin para birimine göre ödeme alacak. Uygulama henüz geliştirilme aşamasında ve sadece Hindistan’da kullanıma sunuluyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap