Google Çip Sıkıntısı Nedeniyle Telefon Lansmanını Erteledi

Google Hindistan'da yapmayı planladığı yeni bir tanıtım için erteleme kararı aldı. Erteleme kararının nedeni ise çip sıkıntısı.

Google ve Reliance Jio'nun "ultra uygun fiyatlı" Android telefonunu piyasaya sürmesi, küresel çip sıkıntısı nedeniyle ertelendi. Yapılan resmi açıklamalarda şirketin Kasım ayında yeni bir lansman düzenleyeceği ve yeni lansmanda telefonun piyasaya sunulması için yeniden planlama yapılacağı belirtildi.

Google ve Reliance Jio ortaklığının ilk modeli gecikti!

Haziran ayı içerisinde Google tarafından yapılan bir açıklama ülkede dikkat çekmişti. Hindistan'ın en zengin iş insanı olarak bilinen Mukesh Ambani'nin sahibi olduğu Reliance Jio ile Google özel bir ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşma ile birlikte Hindistan'da akıllı telefon sektöründe daha fazla pay almak isteyen şirketler, güçlerini birleştirerek sektör devlerine karşı birlikte hareket etme kararı aldı. Ancak ortaklık kapsamında piyasaya sunulması beklenen ilk model için gecikme kararının alınması pek çok uzman tarafından hayal kırıklığı olarak değerlendirildi.

JioPhone Next ne zaman tanıtılacak?

Ortaklık kapsamında piyasaya sunulacak ilk model JioPhone Next olarak adlandırılacak. Android işletim sistemini kullanacak olan yeni telefonda, otomatik olarak sesli okuma, otomatik dil çevirisi ve akıllı bir kamera yer alacak. 

100 doların altındaki bir etiket fiyatı ile satılması beklenen telefon, giriş yada orta segmentte yer alacak. Yüksek özellikler sunmayacak olan yeni telefonlarda amaç en uygun fiyatlı Android modeli sunarak pazarda daha büyük bir paya sahip olabilmek. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap