Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Google Chrome Windows 11’e Çok Benzeyecek!

Windows 11 işletim sistemi ile tasarımda yeni bir trend başlatan Microsoft, Google Chrome için de örnek olabilir. Zira yeni gelişmeler, tarayıcıda yeni bir tasarım değişikliğine gidileceğini gösteriyor.

Windows işletim sisteminde bugüne kadar alıştığımız tüm Windows tasarımlarından farklı bir çalışma gerçekleştiren Microsoft, yeni tasarım ve çizgisi ile pek çok şirket için önemli bir örnek oldu. Gelen son haberlerde ise Microsoft Edge’de yapılan bir tasarım değişikliğinin şimdi Google tarafından da takip edileceği ve Google Chrome'un yeni versiyonlarında daha farklı bir tasarımın tercih edildiği belirtildi. 

Google Chrome’a Windows 11 Ayarı

Google tarafından böyle bir değişikliğin yapılmasındaki en önemli gerekçelerden birisi Windows 11 işletim sisteminin yakalayacağı popülerlikte Google Chrome'un sistem ile daha uyumlu olmasını sağlamak. Bu nedenle de şirket şu anda hummalı bir çalışma içerisine girmiş durumda.

Konu ile ilgili yapılan ilk paylaşımlarda Google Chrome'un daha oval, yuvarlak köşeler ile geliştirilmeye başlandığı ve Windows 11 işletim sistemi piyasaya sunulma dönemde yeni bir güncellemeyle kullanıcılara tasarımın sunulacağı belirtildi.

Şu anda sadece Windows işletim sistemi sürümü için değişiklik yapmayı uygun gören Google'ın önümüzdeki günlerde desteklediği tüm cihazlarda yeni bir tasarım çizgisini benimsemesi bekleniyor. Yapılan sızdırmalarda tarayıcının yeni hali merak uyandırsa da şu ana kadar herhangi bir görsel paylaşılmadı.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap