Google Chrome Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Google Chrome, bilindiği üzere dünyanın en popüler tarayıcılarının başında geliyor. Yapılan bir araştırma ile ortaya çıkan çarpıcı sonuçlar oldukça dikkat çekici. Araştırmaya göre dünya nüfusunun yarısı Google Chrome kullanıyor.

Genellikle aşırı RAM ve işlemci tüketmesiyle eleştirilen Chrome, tüm eleştirilere rağmen milyarlarca kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Kullanıcıların vazgeçemediği Google Chrome, hergeçen gün büyümeye ve yeni kullanıcılar kazanmaya devam ediyor.

Pazar payı yüzdeleri göz önüne alınarak hazırlanan listeler ile her uygulamanın kaç kişi tarafından kullanıldığını hesaplayan GlobalStats, Google Chrome ile ilgili çarpıcı bir araştırmaya imza attı. Araştırmaya göre en popüler tarayıcılar listesinin başını çeken Chrome, 3.3 milyar kişi tarafından kullanılıyor. Buda demek oluyor ki dünya nüfusunun neredeyse yarısı Google Chrome kullanıyor. Kullanıcı sayısına rakamlarla bakacak olursak Google Chrome'un, 2021 Nisan ayı itibariyle 3 milyar 258 milyon 256 bin 887 kullanıcısı bulunuyor ve bu sayı dünya nüfusunun yüzde 42'sine denk geliyor.

En popüler tarayıcılar listesinde ikinci sırada bulunan Apple'ın Safari tarayıcısı, 944 milyon 576 bin 100 kullanıcıya sahip. Popüler tarayıcılar listesinde üçüncü sırada bulunan Firefox 181 milyon, dördüncü sıradaki Microsoft Edge 171 milyon, beşinci sıradaki Samsung İnternet tarayıcısı ise 167 milyon kullanıcıya sahip. Bir diğer tarayıcı Opera 112 milyon kullanıcı ile rakiplerinin oldukça gerisinde yer alıyor.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap