Google Chrome, Artık Yeni Sekmede Alışveriş Reklamları Gösterecek

Bir süredir yenileneceği söylentileri dolaşan Google Chrome'un yeni sekme sayfası, Google'ın aldığı ve kullanıcılarının hiç hoşuna gitmeyecek bir kararla artık alışveriş reklamları gösterecek.

Google, Chrome'un bir çok deneysel özelliğini test ettiği Canary sürümünde bir güncelleme yaptı. Bu güncelleme ile birlikte Google Chrome'a gelmesi planlanan yeni bir özelliği de gözler önüne sermiş oldu. Google, artık kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarını yani diğer bir tabirle alışveriş geçmişlerini yeni sekme sayfasında kullanacak. 

Alışveriş alışkanlıklarının sergilenmesi bir çok kullanıcı için oldukça mantıklı karşılansa da bir o kadar kullanıcı içinde oldukça can sıkıcı bir durum olmakta. İşte bu kullanıcılar yeni özellik Canary sürümünde varsayılan olarak kapalı gelse de, kullanıcılar daha şimdiden ciddi rahatsızlık duymaya başladılar.

Google'ın Chrome'a getireceği yeni sekme özelliği şu şekilde görünmekte:

Bu özellik, daha önceden aranmış veya ziyaret edilmiş ürünlere de ulaşılmasını kolaylaştırmak amaçlıyor. Ayrıca bu kısımın bir süre sonra reklam amaçlı da kullanılabileceği düşünülüyor.

Sizce Google'ın kullanıcı deneyimini iyileştirme amaçlı attığı bu adım ne kadar etkili olacak?

Yazar Hakkında

Sinan Yorulmaz
Sinan Yorulmaz 2008 yılından beri blog yazan yazar, Teknolojio'da da kurucu pozisyonunda yer almaktadır. Elektrik-elektronik mezunu olmakla birlikte, yazılım geliştirme uzmanı olarak iş hayatına devam etmektedir. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap