Google Chat Web Sürümüne Karanlık Mod Geldi!

Hemen hemen her uygulama ve sisteme karanlık mod desteği gelirken son açıklama Google Chat’ten geldi. Uygulamaya karanlık mod desteği geldi.

Karanlık mod ile ilgili Google Chat hakkında yapılan son açıklamalarda yeni güncelleme getirildiği belirtildi.  Özellikle uygulamayı browser üzerinden kullananlar için kolaylık sunacak güncelleme ile tarayıcıda karanlık mod deneyimi yaşanabilecek.

Google Chat’te Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Yapılan resmi açıklamalara göre Google karanlık mod hem Google Chat web uygulamasına hem de Google Chat Progressive Web Uygulamasına geldi. Bu nedenle, web'de Google Chat'e nasıl erişmeyi seçerseniz seçin, karanlık modu kolayca etkin hale getirebilirsiniz. Yeni modu etkinleştirmek isteyenler ise aşağıdaki adımları takip edebilir.

Karanlık modu etkinleştirmek için Google Chat uygulamalarından birinde ayarlara tıklayın. Ardından tema ayarlarına geçiş yapın. Ekranda açılacak seçenekler arasından karanlık moda tıklayın. Belirtilen adımlarla kolay bir şekilde yapılabilecek karanlık mod ile gözleri yormadan Google Chat kullanabilirsiniz.

Karanlık Mod İşe Yarıyor Mu?

Karanlık mod, yapılan son araştırmalara göre pil tasarrufu üzerinde herhangi bir etkiye sahip değil. Ekran parlaklığını optimize eden kullanıcılarda tasarruf alanında herhangi bir fark yaratmasa da beyaz ışığın kapatılması göz sağlığı için kullanıcılara daha rahat bir kullanım sunuyor. Bu nedenle de tasarruf yerine daha kolay bir kullanım adına Google Chat’te olduğu gibi diğer uygulamalarda da karanlık mod kullanabilir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap