Google Asistan Da Material You’dan Nasibini Aldı

Google, uzun zamandan beri uygulamaları için tasarım değişikliği yaparken bu değişiklikten Google Asistan da etkilendi. Asistan yeni tasarımı ile kullanıma sunulacak.

2016 yılında Google Pixel akıllı telefonlar ile ilk defa tanıtılan Google Asistan, Pixel telefon odaklı olsa da tüm Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabiliyor. Kullanıcıların telefonlarda yapabileceği pek çok işlemi asistan yardımı ile daha kolay bir şekilde yapması, kısa süre içerisinde yeni özelliğin benimsenmesini sağladı. Uygulama ile ilgili gelen son bilgilerde ise Material You olarak adlandırılan tasarım değişikliğinin uygulama için de yapıldığı belirtildi.

Bugüne kadar Google Keep, Google Fotoğraflar, Google Podcasts gibi pek çok farklı uygulamasında benzer tasarım değişikliğini gerçekleştiren Google, Asistan'ı da bu değişim kapsamına aldı.

XDA-Developers Ekibinden Yeni Özellik Gözden Kaçmadı!

XDA-Developers ekibi tarafından Google'ın uygulamasının yeni sürümünde fark edilen değişiklikler, kısa süre içerisinde keşfedildi ve ekran görüntüleri de paylaşılarak yeni özellik hakkında detaylı görüntüler açığa çıktı.

Yeni tasarım değişikliği için elde edilen bilgilere göre duvar kağıdının rengine bağlı olarak Google Asistan'ın arka plan rengi ve vurguları değişiklik gösterecek. Özellikle sık sık duvar kağıdı değiştiren kullanıcılar Google Asistan’ın da böylece daha renkli bir görünüme kavuşmasını sağlayabilecek.

Uygulamada yer alan bazı butonlar ise daha yuvarlak ve oval bir tasarıma sahip durumda. Belirtilen değişiklikler dışında genel hatlarıyla benzer şekilde bırakılan Google Asistan, önümüzdeki günlerde güncelleme ile daha fazla cihaza gönderilecek. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap