GOG, Europa Universalis II Oyununu Ücretsiz Yaptı

GOG (Good Old Games) çeşitli eski oyunların en bilindik adreslerinden birisidir. Bununla birlikte GOG, 2001 yılında Paradox Interactive tarafından piyasaya sürülen Europa Universalis II oyununu kısa süreliğine ücretsiz olarak dağıtacak.

Tarihsel oyunlar denildiğinde akıllara ilk gelen oyun serilerinden birisi olan Europa Universalis serisinde yer alan Europa Universalis II kısa süreliğine ücretsiz olarak sunuldu. Oyunun zamanında ve ilerleyen yıllarda otoriterlerden ve oyunculardan epey bir beğeni aldığını hatırlatmak gerek.

Europa Universalis tarihsel bir oyun. Oyun içerisinde gerçi tarihi olaylara ve kişilere yer verilmiş durumda. Siz bu kişilerle etkileşime geçebilirsiniz. Ayrıca yönettiğiniz ulusun kaderi tamamen sizi elinizdedir. Tek yapmanız gereken doğru stratejik kararla ulusunuzu başarıya ulaştırmaktır.

Europa Universalis II Sistem Gereksinimleri

Europa Universalis II oldukça eski bir oyun. Dolayısıyla onu 1080p çözünürlükte oynamak için ihtiyacınız olan tek şey modern bir ekran kartı ve işlemcidir. Oyunun sadece minimum sistem gereksinimleri ile ilgili bilgi bulunmaktadır.

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10
  • İşlemci: 1.8 GHz hızında herhangi bir işlemci
  • Bellek: 1 GB RAM
  • Ekran Kartı: DirectX 9.0c destekleyen herhangi bir 3D ekran kartı

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap