Gboard, Android'de Yeni Bir Görünüme Kavuşmak Üzere

Google, iki aydan uzun bir süredir üzerinde çalıştığı Gboard'ın yeni tasarımını nihayet kullanıma sunmaya başladı. Uygulamanın yeni tasarımı önce ilk birkaç beta test kullanıcısına sunulacak. Yeni görünümde Roboto yazı tipinin yerini Product Sans yazı tipi alacak.

Yeni tasarımını ön plana çıkarmanın en kolay yolu Gboard tema ayarlarında temel kenarlıkların etkinleştirmektir. Bunu yaptığınız zaman arka plandaki beyaz rengin uyumuyla tuşlar hafif bir gri ton kazanır. Shift, boşluk, sayı değiştirici ve enter gibi tuşlar biraz daha koyu hale geldiler.

Ayrıca, tamamen siyah bir arka plana ve gri tuşlara sahip olan koyu temada da benzer değişiklikler yapıldı. İşlevsellik açısından ise her şeyin aynı kaldığını söyleyebiliriz. Bu nedenle eski kullanıcılar klavyeyi kullanmakta herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklar.

Şimdilik klavyeye son derece sınırlı sayıda kullanıcının ulaştığını unutmamalısınız. Şansınızı denemek için Play Store'da Gboard'ın beta sürümüne kayıt olmayı düşünebilirsiniz. Ancak betada olsanız bile klavyenin yeni halinin kesin olarak yüklenmeyeceğini bilmeniz gerekir. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap