Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Garen Karşısında Nasıl Oynanır?

Garen counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Garen karşısında yardımcı olacaktır.

Garen’in pasif yeteneği ona koridor aşamasında ekstra dayanıklılık sağlar. Bir şekilde onun pasif yeteneğinin aktif olmasına engel olmalısın. Bunu yapabilmek için sürekli onu rahatsız etmen gerekir. Bu nedenle arada mesafe olmasına rağmen saldırı yapabilen şampiyonlar seçmelisin.

Garen’in E yeteneği tek başına olan şampiyonlara karşı ekstra hasar verir. Bu hasarı minyon birliklerinin arkasında durarak azaltmayı başarabilirsin. Çünkü Garen sana doğru hamle yaparsa minyon birlikleri tarafından hedeflenir hale gelecektir. Bu da onu hasar takası konusunda zor durumda bırakacaktır.

Bu şampiyon E yeteneğini kullandığı zaman bir hayal gibi olur. Bu süre zarfında Q yeteneğini kullanıp kullanmadığının farkında bile olamazsın. Hasar takasında bu hamleyi sürekli yapmaya çalışacaktır. Çünkü bu hamleyi yapmaya çalışırken yeteri kadar hızlı olabilecektir.

Garen karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Garen’in sahip olduğu gerçek düşman etkisi oldukça önemlidir. Gerçek düşman olarak işaretlediği rakiplere karşı düello şansını olabildiğince artırmayı başarır. Bunun için hamle yapmadan önce işaretli olup olmadığından emin olmalısın.

Bu şampiyon mücadele başlatma ve kitle kontrolü konusunda zayıf bir şampiyondur. Bu açıdan menzilli şampiyonlar ona karşı son derece büyük üstünlük kurarlar. Seçim yaparken bunu göz önünde bulundurmalı ve mümkünse menzilli bir şampiyon seçmelisin.

Garen’i ortadan kaldıramayacak durumda olduğu zaman kaynaklarını onun üstünde harcamak gibi bir hata yapmamalısın. 11. seviyeden sonra Garen’in hızlı bir şekilde can yenilemeye başlayacağını unutmamalısın. Sadece birkaç saniye sonra karşına yenilenmiş bir şekilde gelebilecektir.

Garen’in potansiyeli

Garen ilk eşyasını tamamladıktan sonra gücünü göstermeye başlar. E yeteneğiyle birlikte eşyasının gücünü bir araya getirerek ekstra zırh azaltma imkanı elde eder. Buna karşı dikkatli olman gerekir. Özellikle onun E yeteneğine yakalanmamaya çalışmalısın.

6. seviye olduğu zaman gerçek düşman mekanizması devreye girer. R yeteneğinin pasif özelliği olan bu özellik sayesinde bu şampiyon çok güçlü bir düellocu olur. Bu nedenle Garen’in gerçek düşmanı olduğun zaman onunla mücadeleye girmeyi düşünmemelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap