Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Galio Karşısında Nasıl Oynanır?

Galio counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Galio karşısında yardımcı olacaktır.

Galio karşısında ilk dikkat etmen gereken şey aldığı destek eşyasıdır. Bu destek eşyası nasıl bir oyun stiline sahip olacağını gösterir. Kalkan alırsa koridor aşamasında kalmaya çalışacak, yetenek gücü alırsa agresif bir oyun stiline sahip olacaktır.

Galio genellikle koridordaki çalılıkları kontrol etmeyi seven bir şampiyondur. Bu sayede sürpriz bir şekilde rakibinin üzerine atlama potansiyeline sahiptir. Çalılıklara çok yakın oynamak yerine nehir bölgesine yakın oynamayı tercih etmelisin.

Galio sana doğru gelirken olabildiğince hızlı bir şekilde ondan kaçınmaya çalışmalısın. Eğer yakına gelmesine izin verirsen E ve W yeteneğini kullanarak seni çakılı bırakacaktır. Bu istediğin bir senaryo olmayacağı için kendini korumayı başarmalısın.

Galio Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Galio'nun W yeteneği kullanılamaz durumda olduğunda istediğini yapabilecek seviyeden uzaklaşmış olur. Bu süre zarfında ona doğru hamleler yapabilir ve onun geri kaçmasını sağlayabilirsin.

Galio R yeteneğini kullanmaya çalıştığında ona engel olmalısın. Kitle kontrol yeteneğini kullanarak onun yeteneğini yarıda kesmeye çalışmalısın. Çünkü bu yeteneğin bekleme süresi oldukça yüksektir. Onun hamle potansiyelini kısıtlayarak etkisini kırmayı başarabilirsin.

Takım savaşlarında takım arkadaşlarına çok fazla yakın oynamamalısın. Çünkü Galio takımın tamamını havaya fırlatırsa takım savaşının seyrini değiştirebilecektir. Bu nedenle arkadaşlarınla birlikte takım savaşı hazırlığı yaparken arada boşluklar bırakmalısınız.

Galio'nun Potansiyeli

Galio 1. seviyede güçlüdür. W yeteneği ile başlayarak birini kışkırtmaya çalışacaktır. Eğer koridor aşamasında aşırı agresif oynarsan ilk kanı vermeye aday olursun. Aynı durum 2. seviye için de geçerlidir. Çünkü bu dakikadan sonra E + W şeklinde combo yapabilecektir.

Galio için en büyük güç sıçraması 6. seviyeden sonra olur. R yeteneğiyle baskın düzenleme ve diğer koridorlara yardım edebilme potansiyeli elde eder. En olmadı takım savaşlarında kendini göstermeye çalışacaktır. Galio'nun harita gezen bir şampiyon olduğunu unutmamalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap