Galio CT (Counter): Galio Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Galio CT (Galio counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Galio karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-34]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Galio karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Galio karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Galio counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Galio counter taktikleri

Galio karşısında ilk dikkat etmen gereken şey aldığı destek eşyasıdır. Bu destek eşyası nasıl bir oyun stiline sahip olacağını gösterir. Kalkan alırsa koridor aşamasında kalmaya çalışacak, yetenek gücü alırsa agresif bir oyun stiline sahip olacaktır.

Galio genellikle koridordaki çalılıkları kontrol etmeyi seven bir şampiyondur. Bu sayede sürpriz bir şekilde rakibinin üzerine atlama potansiyeline sahiptir. Çalılıklara çok yakın oynamak yerine nehir bölgesine yakın oynamayı tercih etmelisin.

Galio sana doğru gelirken olabildiğince hızlı bir şekilde ondan kaçınmaya çalışmalısın. Eğer yakına gelmesine izin verirsen E ve W yeteneğini kullanarak seni çakılı bırakacaktır. Bu istediğin bir senaryo olmayacağı için kendini korumayı başarmalısın.

Galio counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Galio'nun W yeteneği kullanılamaz durumda olduğunda istediğini yapabilecek seviyeden uzaklaşmış olur. Bu süre zarfında ona doğru hamleler yapabilir ve onun geri kaçmasını sağlayabilirsin.

Galio R yeteneğini kullanmaya çalıştığında ona engel olmalısın. Kitle kontrol yeteneğini kullanarak onun yeteneğini yarıda kesmeye çalışmalısın. Çünkü bu yeteneğin bekleme süresi oldukça yüksektir. Onun hamle potansiyelini kısıtlayarak etkisini kırmayı başarabilirsin.

Takım savaşlarında takım arkadaşlarına çok fazla yakın oynamamalısın. Çünkü Galio takımın tamamını havaya fırlatırsa takım savaşının seyrini değiştirebilecektir. Bu nedenle arkadaşlarınla birlikte takım savaşı hazırlığı yaparken arada boşluklar bırakmalısınız.

Galio'nun potansiyeli

Galio 1. seviyede güçlüdür. W yeteneği ile başlayarak birini kışkırtmaya çalışacaktır. Eğer koridor aşamasında aşırı agresif oynarsan ilk kanı vermeye aday olursun. Aynı durum 2. seviye için de geçerlidir. Çünkü bu dakikadan sonra E + W şeklinde combo yapabilecektir.

Galio için en büyük güç sıçraması 6. seviyeden sonra olur. R yeteneğiyle baskın düzenleme ve diğer koridorlara yardım edebilme potansiyeli elde eder. En olmadı takım savaşlarında kendini göstermeye çalışacaktır. Galio'nun harita gezen bir şampiyon olduğunu unutmamalısın.

Galio özellikle Hextech Rocketbelt eşyasını ve ardından Zhonya's Hourglass eşyasını tamamladıktan sonra çok güçlü hale gelir. Bunun ardından tercih edeceği eşyalar arasında muazzam farklılıklar olmayacaktır. Ama bu iki eşya temelde en çok ihtiyaç duyduğu eşyalardır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap