Galaxy Z Fold 3’te Yer Alan Farklılıklar Neler?

11 Ağustos tarihi itibariyle Samsung beklenen telefonu Galaxy Z Fold 3’ü resmen tanıttı. İşte Galaxy S3 özellikleri ve detaylar.

Galaxy Z Fold 3 modelinin tanıtılmasının ardından tasarım açısından büyük yeniliklerin yapılmaması pek çok kullanıcıyı aldatabilir. Özellikle teknolojik olarak geliştirilen ve yeni donanımlar ile desteklenen modelde 7.6 inçlik bir ekran, 120hz yenileme hızı ve 2208 x 1768 piksel çözünürlüğü aynı. Ancak telefon ekranında yapılan en büyük yeniliklerden birisi önceki versiyona göre dayanıklılığının artırılması.

Galaxy Z Fold 3 Ekran Dayanıklılığı Arttı

Önceki versiyona göre yüzde 80 daha dayanıklı olan yeni model, böylece kullanımları kusursuz hale getirmeyi hedefliyor. Fabrikada özel bir ekran koruyucusu ile desteklenerek mevcut gelişmeyi kullanıcılarına sunan Samsung, böylece yüksek donanım özelliklerinde bir iyileştirme yapmak yerine güvenliği daha da arttırmayı hedeflemiş. Daha önce farklı modellerinde de yer verilen teknoloji üstelik yenilenmiş durumda.

Önceki telefonlarda mevcut özelliğinin kullanılması durumunda ekran koruyucunun soyulması ve kabarcıklar oluşturması kullanıcılardan yoğun bir şikayet alıyordu. Galaxy Fold 2 ile birlikte bu konuda ciddi eleştiriler alan Samsung, mevcut ekran teknolojisini tamamen değiştirmiş ve daha esnek bir malzeme yerine daha sağlam ve dayanıklı ürün kullanmış. Üstelik kalem desteği sağlanan modeller kalem kullanımlarında yaşanabilecek handikaplara karşı da özel bir katmanın kullanılması yeni modellerde yaratılan en büyük farklardan birisi.

Yeni Versiyon Daha Dayanıklı

Galaxy Z Fold 3 suya karşı da artık çok daha dayanıklı. 30 dakika boyunca 1,5 metreye kadar su dayanıklılığına sahip olan model, IPX8 özelliğiyle de önceki modelinden ayrılmayı başarıyor.

Galaxy Z Fold 3'ün genel tasarımı beklenen kadar değişmemiş olabilir. Ancak yeni telefon daha güçlü ve hatta biraz daha ince. Samsung'un katlanabilir cihazlar için daha iyi optimize edilmiş uygulamalar oluşturmak için Google ve Microsoft dahil olmak üzere daha fazla şirketle birlikte çalışması, model için daha iyi bir deneyimin hedeflendiğini net olarak gösteriyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap