Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Galaxy Z Fold 3 Parçalara Ayrıldı!

Galaxy Z Fold 3 beklenildiği gibi iFixit ekibi tarafından paramparça edildi. Böylece cihazın suya karşı ne kadar dayanıklı olduğu ve iç tasarımı ortaya çıkarıldı.

Galaxy Z Fold 3 tanıtılmasının ardından, Samsung yeni modeli dünyanın en dayanıklı telefonlarından birisi olarak lanse etti. IPX8 sertifika ile desteklenen yeni model, 1800 dolarlık fiyatı ile satışa çıkarıldı. iFixit ekibi tarafından tamamen paramparça edilen Galaxy Z Fold 3, saniye saniye de kaydedildi.

Galaxy Z Fold 3 Ne Kadar Dayanıklı?

Galaxy Z Fold 3 için ilk anda dikkat çeken tüm giriş noktalarında yer verilen yapıştırıcılar. Lastik contalar ile suya karşı dayanıklılığın arttırıldığı modelde, parçalamaya başlamadan önce ilk olarak mevcut parçaların çıkarılması gerekiyor. Cihazın menteşeli olması, bu konuda sorun yaşanmasına yol açsa da ekip, deneyimli olduğu gibi kısa süre içerisinde cihazı parçalıyor. Menteşeler itibariyle su koruması başlayan modelde, silikonlar ağırlıkta.

Ancak tamamen bir sura karşı koruma bulunmuyor. Zira özellikle ekran cihazın en zayıf noktalarından birisi. Ekran altına girebilecek su, buradan tüm telefon içine sızabilecek. Bunun dışında suya karşı diğer tüm bölgelerde gerekli su direnci bulunuyor. Cihaz için iFixit uzmanları tarafından yapılan yorumlarda, Galaxy Z Fold 3’ün zor bir tamire sahip olduğu ve kolay bir şekilde açılamayacağı belirtiliyor.

Galaxy Z Fold 3 için yapılan çalışmalar ise şöyle;

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap