Galaxy Tab S8 Serisi Snapdragon 898 ile Gelebilir

Geçtiğimiz haftalarda Galaxy Z serisinin tanıtımı gerçekleştirilen Samsung, 2 ürün grubunu daha tanıtıma hazırlıyor. Yeni modellerden birisi Galaxy Tab S8 olacak. 

Samsung iddialı modelleri ile farklı ürün gruplarında yeni tanıtımlar yapmaya devam ediyor. Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirilen etkinlikte katlanabilir telefon modelleri başta olmak üzere pek çok farklı yeni modelinin tanıtımını gerçekleştiren Samsung, mevcut tanıtımların ardından 2 yeni ürünü daha tanıtım için hazırlıyor. 

Galaxy Tab S8 ve Galaxy S21 FE Yolda!

Edinilen bilgiye göre Samsung tarafından tanıtımı yapılacak modeller Galaxy Tab S8 ve Galaxy S21 FE olacak. 2 yeni model hakkında da pek çok farklı iddia ortaya çıkarken, Galaxy Tab 8 modelinde yer alacak işlemci, yeni tableti satın almak isteyenlerde şimdiden heyecan yarattı. 

@IceUniverse tarafından yapılan yeni sızıntıya göre Galaxy Tab S8 serisi, en yeni amiral gemisi Yonga seti olan Snapdragon 898’i kullanacak. Geçen yıl Snapdragon 865 işlemcisini tercih ederek bu konuda beklentilerin altında kalan Samsung, bu yıl daha iddialı bir modeli piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Bu bakımdan önümüzdeki aylarda tanıtımı gerçekleştirilecek olan yeni tablet modeli ile birlikte beklentileri ve performansı üsteöne çıkarmayı hedefleyen şirket Snapdragon’un yeni amiral gemisi ile birlikte işini şansa bırakmak istemiyor .

Snapdragon 898 ile artırılacak performansa ek olarak geçtiğimiz modelde yer alan 45W şarj, aynı şekilde yeni modelde de yer alacak. Bir önceki modelde Standart ve Plus olarak iki farklı modeli geliştiren şirket, yeni serisinde de benzer şekilde iki farklı modeli tanıtabilir. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap