Galaxy Tab S7 Lite ve A7 Lite Haziran’da Gelebilir

Samsung’un yeni modelleri Galaxy Tab S7 Lite ve A7 Lite’nin Haziran ayı itibariyle piyasaya sunulacağı öne sürüldü.

Yeni Samsung tabletleri için yapılan sızıntı, Samsung Galaxy Tab S7 Lite ve Samsung Galaxy Tab A7 Lite olarak iki modelin Haziran ayında resmi olarak tanıtılacağını gösteriyor. Konuyla ilgili önemli gelişme, Twitter'daki WalkingCat adlı kullanıcı tarafından paylaşıldı. Teknoloji dünyasının güvenilir kaynaklarından birisi olan WalkingCat tarafından böyle bir paylaşımın yapılması ise kısa süre içerisinde Galaxy Tab S7 Lite ve A7 Lite modellerinin konuşulmasını da sağladı.

Galaxy Tab S7 Lite ve A7 Lite özellikleri neler olacak?

Galaxy Tab S7 Lite ve A7 Lite için bugüne kadar çok fazla sızdırma olmaması nedeniyle cihazlar hakkında çok fazla bir bilgi bilinmiyor. Ancak son paylaşıma göre ekran boyutları netleşmiş durumda. S7 Lite için 12,4 inç ve A7 Lite için 8,7 inç boyutlarında bir ekran ile satışa sunulması bekleniyor.

İddialardan ibaret de olsa S7 Lite modelinde 5G destekli bir versiyonun sunulması mümkün. Galaxy Tab S6 Lite, 2020’nin Nisan ayı itibariyle piyasaya sunulsa da satışa çıkması birkaç ay almıştı. Bu nedenle Galaxy Tab S7 Lite için de benzer bir süreç yaşanabilir. S7 Lite modelinde yine geçtiğimiz yıl olduğu gibi ekran çözünürlüğünü, RAM ve depolama seçeneklerinin düşürülmesi bekleniyor.

Haziran ayına doğru bu uygun fiyatlı tabletler hakkında şüphesiz daha fazla detay gelecek. 

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap