Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Fossil, Yeni Nesil Gen 5E Akıllı Saatlerini Tanıttı

Amerika menşeili saat üreticisi Fossil, sektöre yön veren Apple’ın yanında sektörün önde gelen isimlerinden olmayı başarıyor. Geçtiğimiz yıl Gen 5 adlı saatini duyuran firma yeni nesil Gen 5E adındaki akıllı saatini duyurdu. Gen 5 modelinden farklı olarak daha düşük kadran boyutu ve 44mm ve 42mm boyut seçenekleriyle ön plana çıkıyor.

Asıl farkın iki model arasında boyut temelli olduğu söylenebilir. Fossil firması 42mm’lik Gen5 modellerinde Gen 5’in teknik özelliklerinin kullanacağını iddia etti. Daha küçük boyuta sahip 42mm’lik Gen 5E’nin aynı teknik özellikleri nasıl barındıracağı ise merak konusu.

Fossil Gen 5E Teknik Özellikler

Google temelli Wear OS işletim sistemini kullanan Gen 5E Snapdragon Wear 3100 işlemci modeline sahip. Saatin bellek boyutu ise 1 GB olarak açıklandı. Fossil Gen 5E ayrıca NFC, suya dayanıklılık, hoparlör, güncel arayüz, sağlık uygulamaları ile dikkatleri üzerine topluyor.

Erkekler için 44mm kadran ile üretilen saate üç farklı model tasarlandı, kadınlar için ise 42mm'lik kadrana sahip saatin dört farklı modeli bulunuyor. Tüm Gen 5E modelleri için 249 dolar fiyatlandırma yapıldığı açıklandı.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap