Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Ford Mustang Mach-E GT, Performance Edition Paketi İle Artık Daha Güçlü

ABD merkezli otomotiv devi Ford, güçlü performansa sahip elektrikli Ford Mustang Mach-E GT aracını daha da güçlendirdi. Elektrikli SUV, Performance Edition paketi ile hem daha güçlü hem daha modern hale kavuştu. Ford, yenilenen otomobili ile elektrikli otomobil piyasasında adından söz ettirmeye devam edecek gibi görünüyor.

Dış Tasarım

Sportif ve kaslı dış tasarımı, buton formundaki kapı kolları ve üç parçadan oluşan stop lambaları gibi tasarımlarına devam eden Ford Mustan Mach-E GT, Performance Edition adı verilen yeni paket ile ön tarafta 19 inç boyutunda, arka tarafta ise 20 inç boyutunda özel üretim jantlara sahip oldu.

İç Tasarım

Otomobilin sürücü odaklı iç mekanında ise 15.5 inç boyutundaki multimedya ekranı, 10.2 inç boyutundaki dijital gösterge gibi donanımlar yerini koruyor. Deri koltukların yerini ise Ford’un özel geliştirdiği Performance Grey ActiveX adlı koltuklar alıyor. Otomobil, güvenlik ve yol tutuşunu güçlendirmek için fren sistemini ve amortisörlerini de güncellemeyi ihmal etmiyor.

Motor ve Performans

Ford Mustang Mach-E GT Performance Edition adında anlaşılacağı gibi merak edilen asıl değişimi motor ve performans bölümünde yaşıyor. 480 beygirlik gücü 501 beygire, 860 Nm tork değeri ise 890 Nm değere yükseldi. Bu değerler ile 0-100 km/sa hızlanmasını 3.8 saniyeden 3.5 saniyeye düşürerek performans tutkunlarını oldukça memnun ediyor. Otomobil tam dolu batarya ile 378 km yol kat etme imkanı sunuyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap