Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Fizz Karşısında Nasıl Oynanır?

Fizz counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Fizz karşısında yardımcı olacaktır.

Fizz karşısında oynarken dikkatli olman gereken tek şey onun saldırı menziline girmemektir. Çünkü W yeteneğini kullanarak hasar takasında avantajlı çıkacak taraf olabilir. Hasar takasına girmeden önce bunu mutlaka göz önünde bulundurmaya çalışmalısın.

Koridor aşamasında minyon dalgalarını dondurmak iyi bir çözüm olabilir. Bu sayede onun sana doğru hamle yapmasını engellemiş olursun. Minyon birlikleri ortada olmadığı zaman seni kovalaması çok daha kolay olacaktır. Buna dikkat etmelisin.

Fizz harita dolaşımı söz konusu olduğunda son derece güçlüdür. Haritada yeterli görüşe sahip değilsen onun peşinden gitmek gibi bir hata yapmamalısın. Çünkü bu tür hamlelerde geri dönüp seni ortadan kaldırma şansını elde edecektir.

Fizz Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Bununla birlikte nehir bölgesinde tek dolaşmamaya çalışmalısın. Fizz nehir bölgesinde tek dolaşan hemen hemen her rakibe suikast düzenleme potansiyeline sahiptir. Harita görüşü için gerekli hamleleri mutlaka yapmalısın.

Fizz E yeteneğini kullanmadan en etkili yeteneklerini kullanmamalısın. Çünkü Fizz bu yeteneği kullanarak hedeflenemez olacaktır. Birçok oyuncu bunu fırsat bildiği için E yeteneğini sona saklar. Sen bu tür bir hamlenin parçası olmamalısın.

Fizz zaman zaman hasar verebilmek için R yeteneğine bağlı kalır. Bu yetenek aynı zamanda alan hasarı vermesine yardımcı olur. Bir şekilde yakalanırsan ve takım arkadaşların sana yardımcı edemeyecek durumdaysa onlardan uzaklaşmaya çalışmalısın.

Fizz'in Potansiyeli

Fizz 5. ve 6. seviye civarında oldukça güçlü olur. 6. seviyeye senden önce ulaşırsa mutlaka geri çıkmalı ve güvenli oyunu tercih etmelisin. Çünkü 6. seviye olduğunda tüm yetenekleriyle üzerine doğru gelmeye çalışacaktır. Ona bu imkanı tanımaman gerektiğini bilmelisin.

Fizz ilk eşyasını tamamladığı zaman hasar çıkışı inanılmaz derecede artış gösterecektir. Ayakta kalmakta zorlanacak durumdaysan onunla mücadeleye girişmekten kaçınmalısın. Ayrıca, takım arkadaşlarından yardım istediğinde Fizz'in E yeteneğine dikkat etmen gerekir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap