Firefox'un Yeni Tasarımı Tanıtıldı

Firefox uzun bir aranın ardından kapsamlı bir tasarım revizyonu aldı. Yeni tasarımıyla tanıtımı yapılan tarayıcı,  daha fazla odaklanma şansı sunuyor.

Tarayıcılar için tasarım değişiklikleri sık gördüğümüz bir durum değil. Bu konuda radikal bir karar alan Firefox, tarayıcı için kapsamlı bir revizyon gerçekleştirdi. Yeni tasarım ile ilgili yapılan açıklamalarda dikkat dağıtıcı etkenlerin ortadan kaldırıldığı ve kullanıcıların zamanını daha verimli hale getirecek yeniliklere yer verildiği belirtildi.

Firefox daha temiz ve net bir tasarıma sahip!

Kullanıcıların ekran karşısındaki zamanını daha verimli geçirebilmesi adına özellikle donatılan tarayıcıda sekmelerden ikonlara kadar pek çok detay elden geçirilmiş. Yeni tasarımda ilk olarak dikkat çeken detay sekmeler. Sekmeler için daha kavisli bir tasarımı tercih eden Firefox, özel animasyon desteği sağlıyor.

Sekmelerde verimlilik adına yapılan değişiklik ise sekme kontrollerinin kolaylaştırılması. Mevcut sekmeler üzerinden ses açıp kapatma gibi pek çok işlev daha kolayca yapılabilecek.

Yeni tarayıcıda yapılan bir diğer yenilik ise araç çubuğu ve menünün daha basit hale getirilmesi. Tarayıcıdaki dağınıklığı ve yoğunluğu azaltmak, kullanıcıların en sık kullandığı alanları kolay erişilebilir hale getirmek adına böyle bir yeniliğe giden Firefox, pek çok seçeneği tek bir menü altında sunmaya başlamış durumda.

Çerez koruması olarak da özel bir geliştirme yapılan tarayıcıda ziyaret edilen sitelerin bilgileri paylaşmaması adına artık tüm çerezler ayrı ayrı depolanacak.

Yeni Güncelleme tüm platformlarda sunuldu

Firefox’un yeni tasarım ile desteklenen sürümü masaüstü, Android ve iOS için kullanıma sunuldu.

Tasarım için yapılan tanıtım ise şöyle;

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap