Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Firefox, Google’a Gönderme Yapan Yeni Özelliği SmartBlock'u Tanıttı

Son dönemlerde gizli mod özelliği nedeniyle sorun yaşayan ve tüm dünya genelinde yakından takip edilen Google’ın bu döneminde önemli bir hamle Firefox’tan geldi. Firefox tarafından yapılan yeni tanıtım ile birlikte SmartBlock resmen duyuruldu.

Şirketin yeni özelliği, kişilerin gizli mod kullanımı sırasında izlenmesi önlenirken, web sitelerinin de stabil bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

SmartBlock neler sunacak?

Firefox 87 ile birlikte gizli kalmayı isteyen kullanıcılar için özel olarak sunulan SmartBlock, gizli mod sırasındaki izlenmeyi engelliyor. Google’ın Chrome ile sunmuş olduğu gizlilik özelliklerine karşın daha güçlü hamleler yapmaya başlayan Firefox’un getirdiği yeniliklerden sadece birisi olan SmartBlock, gizli mod kullanımı sırasında üçüncü taraf komut dosyalarının, resimlerin ve diğer içeriğin yüklenmesini otomatik olarak engelleyen bir kalkan sunuyor.

Diğer tarayıcılarda yaşanan en büyük sorun, bu engelleme yapıldığı takdirde web sitelerinin doğru çalışmaması. Bu konuya SmartBlock ile birlikte çözüm getiren Firefox, gizli mod kullanımı sırasındaki hataları da böylece ortadan kaldırıyor. Firefox 87 ile birlikte kullanıma sunulan bu yeniliği kullanmak isteyenler tarayıcı güncellemesini alarak kolay bir şekilde yenilenen gizli moda geçiş yapabilir.

Firefox tarafından geliştirilen ve ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulan SmartBlock, gizli kalmak isteyenler için şu anda piyasadaki en iyi alternatiflerden birisi. Yenilenen gizli mod özelliği ile birlikte gizli kalmak isteyenler Firefox’a yönelebilir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap