Final Fantasy XIV, PlayStation 5'e Geliyor

Final Fantasy XIV için yapılan resmi açıklamada 13 Nisan itibariyle açık betanın PlayStation 5'e geleceği belirtildi.

Oyun dünyasının en çok sevilen oyun serilerinden bir tanesi olan Final Fantasy XIV, yeni versiyonu ile birlikte PlayStation 5'e gelmek için geri sayıma geçti. Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamada 13 Nisan'da oyunun oynanabilir durumda olacağı belirtilirken, oyun için 1 fragman ve Beta sürümüne özel özellikler paylaşıldı.

Final Fantasy XIV’de neler var?

Paylaşılan fragmanda en çok dikkat çeken detay oyunun PlayStation 5'te 4K çözünürlüğünde oynanabilecek olması. Yükseltilmiş kare hızları ve daha hızlı yükleme süreleri ile birlikte oyunda performansın artacak olması, oyuncuları şimdiden heyecanlandırmış durumda. Üstelik PlayStation konsolları için özel olarak yapılan uygulama dahilinde oyunu PlayStation 4 sürümüne sahipken satın alan kullanıcılar, Beta için herhangi bir ücret ödemeyecek ve Beta sürümünü PlayStation 5'de kolay bir şekilde oynayabilecek.

Final Fantasy XIV Endwalker güncellemesi

Oyunun yeni versiyonunda ek bir genişleme paketi de kullanıcılara sunuluyor. A Realm Reborn ile başlayan uzun soluklu hikaye Endwalker ile birlikte sona eriyor. Ancak Endwalker ile birlikte bir son, aynı zamanda bir başlangıca işaret ediyor. Yeni oyuncuların özellikle birlikte eğlenebileceği yeni maceraları sunacak olan genişleme paketi, oyunun PlayStation 5 versiyonu için çok daha heyecanlı olmasını sağlayacak.

Final Fantasy XIV aslında 2010 yılında ilk olarak piyasaya sunulmuştu. Ancak oyuncular tarafından ağır bir şekilde eleştirilen oyun, 2012 yılında kapanmaya kadar gitmiş ve 1 yılın ardından Final Fantasy XIV: A Realm Reborn adı ile piyasaya yeniden giriş yapmıştı.  

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap