FIFA 21'in Yeni Nesil Konsollara Çıkış Tarihi Açıklandı

Oyun sektörünün en büyük ama aynı zamanda en tartışmalı isimlerinden birisi olan Electronic Arts, dünyanın en popüler futbol oyunu sayılabilecek FIFA 21'in, Xbox Series X ve PlayStation 5 için çıkarılacağını duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre oyun 4 Aralık'ta yeni nesil konsollarda olacak.

Buna ek olarak FIFA 21, 6 Ekim tarihinde Xbox One, PlayStation 4 ve PC için çıkarılmıştı. Bu satın alımı gerçekleştirilen kullanıcılar Xbox One X, Xbox One S ve PlayStation 5'te oyuna ücretsiz olarak sahip olabilecekler. Bu ise Electronic Arts'ın "Dual Entitlement" sistemi ile mümkün olacak.

Electronic Arts, Dual Entitlement sayesinde PlayStation 4 veya Xbox One için FIFA 21 alan oyuncuların FIFA 22 duyurulana kadar ücretsiz yükseltme yapabileceklerini belirtiyor. Oyuncular yükseltme için herhangi bir ücret ödemeyecek olsalar bile bazı şartların can sıkıcı olabilecek.

Electronic Arts'ın açıklamalarına göre fiziksel disk satın alan oyuncular sadece fiziksel disk girişi olan oyun konsollarına yükseltme yapabilecekler. Diğer taraftan, oyunda elde edilen FIFA 21 Ultimate Team ve Volta başarımlarının yeni nesil konsollara aktarılması mümkün olacak.

Buna ek olarak Dual Entitlement hakkında bilinmesi gereken bir diğer durum ise ücretsiz yükseltmenin aynı platform için geçerli olacağıdır. Bir başka ifadeyle PlayStation 5'e yükseltme yapmak isteyen kullanıcının oyunun PlayStation 4 sürümüne sahip olması gerekecek.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yapılmış Yorumlar (2)

27 Ekim 2020, 22:24

Kesinlikle aşırı derecede heyecanlı bir serüven olacak. Sabırsızlıkla bekliyoruz..

Burak
12 Eylül 2021, 18:30

FIFA 2021 pek şaşırtmadı nedense..

Yorum Yap