Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Facebook Özelliği Twitter’a Geliyor!

Twitter için yapılan yeni araştırmalarda Facebook’ta uzun zamandan beri kullanılan emojilerin bir benzerinin geliştirildiği tespit edildi. Yeni gelişme kalp ile beğenmenin yanı sıra farklı tepkiler verilmesini sağlayacak.

Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong tarafından yapılan yeni bir paylaşım, Twitter için planlanan yeni gelişmenin öğrenilmesini sağladı. Araştırmacı tarafından yapılan incelemelerde, yıllardan beri kalp şeklindeki ikon üzerinden yapılan beğeni işlemlerinde kullanıcılara artık seçenek sunulacağı ortaya çıkarıldı.

Twitter’daki yeni ifadeler neler olacak?

Araştırma sonuçlarına göre Twitter’da Facebook ile benzer şekilde Hmm, üzgün, haha ve destek gibi emojiler kullanılmaya başlanacak. Benzer bir yenilik 2016 yılında Facebook’a getirilmişti. Ancak yeni sızıntı, kullanıcıların Facebook’a göre daha gelişmiş ifadelere sahip olacağını gösteriyor. Twitter’ın özelliği birebir almamak ve daha iyi bir deneyim sunmak adına bu konuda farklılıklar getirecek. Kızgın ya da kötü çağrışımlar yapacak ifadelere yer verilmesi beklenmiyor.

Mevcut yenilik için daha önceki dönemlerde Twitter tarafından özel bir anket açılmıştı. Ankette kullanıcılara emoji tepkileri konusunda neler düşünüldüğü sorulmuştu. Kullanıcıların sohbetlerde kendilerini ifade etmeleri için her zaman yeni yollar araştırdığını söyleyen Twitter ise bu anket ile birlikte emoji konusundaki çalışmalarını hızlandırmış gibi görünüyor.

Premium abonelik hizmeti, Spaces adıyla özel ses odaları desteği ve bahşiş desteği ile dikkat çeken Twitter’da yeni emoji özelliğinin de geliştirilmesi, sosyal ağda daha iyi bir deneyim sunacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap