Facebook Messenger İçin 2 Önemli Yenilik

Facebook Messenger'da 2 yeni önemli özellik kullanıma sunuldu. Kullanıcılar tema için yeni seçeneklere ve gelen kutusu yönetimine sahip olabilecek.

Facebook, Messenger'ı görünüm açısından değiştirebilmek adına temalar ile zenginleştirmeye devam ediyor. Yapılan son resmi açıklamaya göre Messenger için iki yeni daha tema geliştirilerek kullanıma sunuldu. Kullanıma sunulan bu 2 yeni temadan bir tanesi Star Wars olurken bir diğeri Netflix'te yayınlanan popüler şov Selena: The Series oldu.

Sohbet temalarında yenilikler devam ediyor

Sohbet ekranlarının daha farklı görünmesini ve kullanıcıların kişisel görünüm kazandırabilmesi adına Messenger’da temaları daha etkin bir şekilde kullanmak isteyen Facebook, günden güne tema arşivini daha zengin hale getiriyor. Mor rengi sevenler için Selena: The Series  dizisinden esinlenerek yepyeni bir tema geliştirilirken, hem koyu hem de açık tema ile uyumlu Star Wars teması da oldukça dikkat çekici.

Kullanıcılar yeni temalardan birini kullanmak istediğinde, uygulamanın ayarlar bölümünde yer alan tema seçeneği ile kolay bir şekilde istediği temayı belirleyebilecek. Seçimin ardından temaya göre yeniden şekillendirecek olan Facebook Messenger, bir sonraki değişikliğe kadar aynı tema ile kullanım sunacak.

Gelen kutusuna yeni özellikler geldi

Temaların dışında Facebook Messenger için yapılan bir diğer yenilik ise gelen kutusuna daha fazla kontrol eklemek oldu. Kullanıcılar sohbet dizilerini daha kolay bir şekilde yönetebilmek adına artık pratik kısa yollara ve özelliklere sahip. Bir ileti dizisini arşivlemek için bu sohbeti hızlıca kaydırmak yeterli. Günlük kullanımda gerekli olmayan ancak önemli içeriğe sahip olan sohbetleri arşivlenmiş sohbetler bölümüne aktarabilecek olan kullanıcılar, ihtiyaç duyduğunda da bu bölümden ilgili sohbet bilgilerine erişebilecek. Arşivlenmiş sohbetler bölümüne ulaşılmak istendiğinde ise profil fotoğrafının üzerine dokunarak arşivlenmiş sohbetleri açmak yeterli.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap