Facebook ''Mahalleler'' Özelliğini Test Etmeye Başlıyor

Sosyal ilişkileri daha da geliştirmek ve yerel olarak toplulukların oluşturulmasını sağlamak isteyen Facebook, Mahalleler adını verdiği yeni özelliği test etmeye başladı.

Facebook Mahalleler olarak adlandırılan yeni özellik, komşuların birbiri ile bağlantı kurmasına ve yerel toplulukları oluşturularak daha geniş katılımın sağlanmasına odaklanıyor.

Facebook mahalleler özelliği nasıl çalışacak

Facebook için geliştirilen mahalleler özelliği Facebook uygulamasındaki mevcut Facebook profilinden tamamen ayrılacak ve özel bir mahalle profilinin oluşturulmasını sağlayacak. 18 yaşından daha büyük kullanıcıların kapsam altında olacağı bu yeni özellikte, kişiler kendi mahallesini onaylayarak mevcut mahalle için katılım sağlayabilecek. Üstelik çevre mahallelere katılmak da mümkün olacak.

Kullanıcılar ilgi alanı, en sevdikleri yerleri, kendi biyografilerini mahalle profili üzerinden yayınlayabilecek ve böylece kişiler mevcut mahalle içerisindeki diğer kişiler ile ilgi alanlarına göre etkileşime girebilecek.

Mahalleler profilinde ön plana çıkarılacak bir diğer yenilik ise öneriler olacak. Kullanıcılar bir bölgedeki en iyi işletmeler ve lezzetler için birbirlerine öneriler sunabilecek ve mevcut mahalleler için yapılan araştırmalarda, bu tip öneriler ön plana çıkarılacak. Şu anda Kanada'da kullanımda olan mevcut özellik için bir sonraki bölge ise Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bazı şehirler olacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap