Facebook Haber Kaynağına Ses Klipleri ve Podcast'ler Geliyor

Clubhouse'a benzeyen yeni bir özellik üzerinde çalışan Facebook haber kaynağını daha da zengin hale getirmeyi planlıyor. Yeni özellik ile ses klipleri ve podcastler de artık kullanılabilecek.

Clubhouse ile birlikte Facebook başta olmak üzere pek çok sosyal ağda yenilikler için hazırlıklar başladı. Sesi ön plana çıkarmayı hedefleyen sosyal ağlarda öncülerden birisi de Facebook olacak. Konuyla ilgili yapılan açıklamalara göre haber kaynağında sese yer vermek isteyen Facebook, Soundbites adıyla yeni bir gelişim içerisinde.

Kısa ses kayıtları, anekdotlar, şakalar, ilham verecek konuşmalar, şiirler başta olmak üzere ses ile kayıt altına alınan içeriklerin paylaşılmasını destekleyecek olan Facebook, içerik üreticileri için yeni bir alan açacak. Önümüzdeki aylarda belirli bir grup ile testlerinin başlatılması beklenen özellik podcast konusunda başka bir yenilik de içeriyor.

Podcastleri doğrudan Facebook’ta dinlemek isteyenler için altyapısında değişiklikler yapacak Facebook, öneriler bölümünde podcastlere ağırlık verecek. Normal video ve fotoğraflarda olduğu gibi paylaşılabilir olacak ses içerikleri, sosyal medyada yeni bir dönem başlatacak.

Ses üzerine yenilikler gelecek

Yapılacak yeniliklerin dışında özel sohbet odaları ile birlikte farklı bağış sistemlerini sosyal ağa eklemeyi hedefleyen Facebook, bu konuda Clubhouse'u arka planda tutmak istiyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap