Facebook, BARS Uygulamasını Tanıttı

Sosyal medya platformu Facebook, yeni bir uygulama tanıtımı yaptı. Facebook'un yeni uygulaması BARS nedir? 

Facebook'un yeni uygulaması BARS, Ar-Ge bölümü olan NPE ekibi tarafından tanıtıldı. Müzik merkezli bir uygulama olan BARS, profesyonel şekilde oluşturulan ritimler ve adeta stüdyo kalitesinde ses efektleri sunuyor. 

Facebook tarafından hayata geçirilecek olan uygulama ile yapılan videoların sosyal medya hesaplarından paylaşılmasını amaçlıyor. Otomatik ayar özelliği ile ses ve görsel filtrelerini başarılı bir şekilde oluşturulmasını sağlayacak olan uygulama, kullanıcılar için önerilen kelime ipuçları ile farklı bir deneyim sunuyor. Ayrıca serbest stil rap yapıcaklar için "Meydan Okuma" modu oldukça dikkat çekiyor.

BARS

TechCrunch tarafından paylaşılan habere göre BARS'ın video süresi TikTok da olduğu gibi 60 saniye ile sınırlı olsada, kullanıcılarına farklı bir deneyim yaşatacak. 

NPE ekibi geçen yılın sonlarına doğru kullanıcıların beraber olmadan müzik videoları ile ilgili işbirliği yapmalarını sağlayan deneysel "Collab" uygulamasını da yayınladı.

Facebook'un yeni uygulaması BARS'ın ilk videoları ekip üyeleri tarafından yüklenmiş durumda. iPhone'lar için beta olarak kullanıma sunulan BARS, App Store üzerinden indirilebilir.

 

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap