Evelynn CT (Counter): Evelynn Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Evelynn CT (Evelynn counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Evelynn karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-29]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Evelynn karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Evelynn karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Evelynn counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Evelynn counter taktikleri

Evelynn oyunun erken evresinde problemler yaşayan bir şampiyondur. Bu nedenle onun ormanına baskınlar düzenleyerek avantaj elde etmeye çalışmalısın. Oyun ilerledikçe hakimiyet kuracağı için en başlarda yapacağın hamleler çok önemlidir. Bu hamleleri kesinlikle es geçmeyecek bir oyun planı çizmelisin.

Evelynn kamp temizleme konusunda epey hızlıdır. Bu nedenle hızlı bir şekilde 6. seviye olacaktır. Güvenli oynamak ve beraberinde ona skor vermemeye çalışmak önemlidir. Oyunun erken evresinde skor alırsa bunu oyunun sonuna kadar taşımayı başaracak bir şampiyondur.

Bu şampiyon genelde arkadan saldıran bir şampiyondur. Bu nedenle olabildiğince totem kullanıp harita kontrol elde etmek çok önemlidir. Totemleri doğru şekilde kullanmazsan ona hareket alanı bırakmış olursun. Bu durumda tüm avantaj ona geçecektir.

Evelynn counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Evelynn'i etkisiz bırakmak istiyorsan özellikle R yeteneği bekleme süresinde olmasını fırsat bilmelisin. Bu yetenek bekleme süresinde olunca hareketlilik konusunda sıkıntılar yaşamaya başlar ve hamlelerden kaçma şansını önemli ölçüde yitirir.

Totem koymayı asla unutmamalısın. Kamp temizlerken bu şampiyon görünmez olmayı tercih etmeyecektir. Bu nedenle yakın bölgelere totem koyarak onun hareketlerini izlemeyi düşünebilirsin. Buna ek olarak bir görevi kuşattığın zaman görünmezliği ortaya çıkaran totem kullanmayı unutmamalısın.

Bu şampiyon özellikle takım savaşı başlamadan önce hedefini ortadan kaldırmaya yönelik bir strateji izler. Bu stratejinin farkında olman maçın kaderini dahi değiştirecek bir durumdur. Haritada doğru şekilde ilerlemeli ve takım savaşı başladığında hayatta olmaya dikkat etmelisin.

Evelynn'in potansiyeli

Evelynn 3. seviye olduğu zaman ilk güç artışını yaşamış olur. Bu durumda tüm yeteneklerine ulaşmış olacaktır. Kampları temizleme ve gerektiğinde skor alabilmek için her şeye sahip durumdadır. Dikkatli olmalı ve gereksiz yere ona skor vermemelisin.

6. seviye olduğunda ikinci kez güç artışı yaşamış olur. R yeteneği bekleme süresinde olmadığı her ana güçlü olacaktır. Skor alma ve özellikle şampiyonları katletme konusunda artık çok daha avantajlıdır. Kendini zor duruma sokacak hamleler yapmamaya çalışmalısın.

Buna ek olarak, söz konusu şampiyonun eşyalarını daima takip etmeye çalışmalısın. Özellikle dördüncü eşyasını satın aldığı zaman güç artışı yaşar ve bir ölüm makinesine dönüşebilir. Bu eşya sayesinde anlık hasar potansiyelini büyük ölçüde yükselteceğinden dikkatli olman gerekir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap