Ethereum Madenciliği Mayıs Ayında Rekor Kırdı

Ethereum için yayınlanan son rapor, Mayıs ayında yeni bir rekora daha imza atıldığını gösterdi. Ethereum, bugüne kadarki en yüksek gelire Mayıs ayı itibariyle ulaştı.

Farklı platformlar ve işlemlerle desteklenen Ethereum, yükselişini sürdürüyor. The Block  tarafından yayınlanan son rapora göre, Ethereum’daki işlem hacmi ve madencilik gelirleri Mayıs ayı boyunca en yüksek seviyelere ulaştı. Yeni bir rekor kuran Ethereum, Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto para birimlerine karşı da üstünlüğünü korumayı başardı.

Ethereum’da mayıs ayında neler yaşandı?

Rapora göre Ethereum madenciliği, bir önceki aya göre yüzde 42.4 artışla 2.35 milyar dolar gelire ulaştı. Ethereum madencilik için işlem ücretleri ise yüzde 43.9 artış gösterdi ve artış ile 1.03 milyar dolara ulaştı. Sistemde başarılı bir şekilde bir blok oluşturan madenciler, 2 Ethereum ve blok içindeki tüm işlem ücretleri ile ödüllendirildiğinden dolayı son zamanlarda Ethereum madenciliğine yönelik ilgi çok daha arttı.

Ethereum’da Mayıs ayında rekor bir yükseliş de yaşandı. Ethereum 12 Mayıs tarihinde 4.300 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ether 12 Mayıs sonrasında sektörde yaşanan daralma nedeniyle yüzde 41 değer kaybetti. Şu anda ise 2.679 dolar civarında işlem görüyor. Bu düşüş ile birlikte işlem ücretleri de kısa bir sürede yüzde 93 düşüş gösterdi.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap