Epic Games'ten Özel Kampanya: 15 Günde 15 Ücretsiz Oyun

Epic Games alışkın olduğumuz gibi oyuncuları sevindirecek bir adım attı. Dünyanın en popüler oyun dağıtım platformlarından biri olmak isteyen firma 15 gün içerisinde 15 ücretsiz oyun dağıtmaya karar verdi. Böylece oyun oynamayı seven kişileri ilgisini çekmeyi başardı.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Epic Games yeni yıla girmeden önce ücretsiz oyun kampanyası başlattı. Bu kampanyaya göre 16 Aralık ve 30 Aralık tarihleri arasında her gün bir ücretsiz oyun kullanıcılara sunulacak. Kullanıcıların bir oyunu kütüphaneye eklemesi için 24 saatlik bir süresi olacak.

Epic Games Hangi Oyunları Ücretsiz Verecek?

30 Aralık'a kadar ücretsiz bir biçimde dağıtılacak oyunlar gün gün belli olacak. Dolayısıyla şimdiden hazır bir liste oluşturmak maalesef mümkün değil. İşinizi biraz kolaylaştırarak günlük olarak ücretsiz oyunları listelemeye çalışacağız. Bu içeriği takip ederek her ücretsiz oyun erişime açıldığında oyunla ilgili bilgi sahibi olabileceksiniz.

30 Aralık'ın Ücretsiz Oyunu: Tomb Raider Serisinden 3 Oyun

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, Crystal Dynamics tarafından geliştirilmiş ve Square Enix tarafından piyasaya sürülmüş aksiyon ve macera temalı bir oyundur. Tomb Raider serisinin on birinci oyundur. Oyuncular Yamatai'yi bulmak için yapılan feci keşif gezisinden sağ çıkmayı başaran Lara Croft'u kontrol ederler.

Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition, Eidos Montreal ile Crystal Dynamics tarafından geliştirilmiş ve Square Enix tarafından piyasaya sürülmüş aksiyon ve macera temalı bir oyundur. Oyuncular, Trinity hücrelerinin izini sürüp onları ortadan kaldırmak için çaba gösteren Lara Croft'u kontrol ederler.

Tomb Raider: Definitive Edition, Crystal Dynamics tarafından geliştirilmiş ve Square Enix tarafından piyasaya sürülmüş aksiyon macera temalı bir oyundur. Oyun aslında 2013 yapımı Tomb Raider oyununun yenilenmiş halidir. Oyuncular, Lost Kingdom of Yamatai'yi ararken gizemli bir adada mahsur kalan Lara Croft'u kontrol ederler.

29 Aralık'ın Ücretsiz Oyunu: Salt and Sanctuary

Salt and Sanctuary, Ska Studios tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış aksiyon temalı bir RPG oyunudur. Oyuncu oyuna başlamadan önce karakterini özelleştirebilecektir. Kontrol edilen karakter bir prensesi bir kralla evleneceği ülkeye gidecek olan gemidedir. Gemi Marauders tarafından saldırıya uğrar ve tüm mürettebat ölür.

Salt and Sanctuary bu şekilde başlar ve hikayenin devamı oyuncunun kararlarına göre değişir. Ne olursa olsun gemi harap olacaktır. Karakter keşfedilmemiş bir adaya düşecek ve bundan sonraki oyuncunun seçimlerine bağlı olacaktır. Oyuncu adadan kaçmayı veya adada kalıp adanın yeni lordu olmayı tercih edebilecektir.

28 Aralık'ın Ücretsiz Oyunu: Moving Out

Moving Out, SMG Studio ile DEVM Games tarafından geliştirilmiş ve Team17 tarafından piyasaya sürülmüş bulmaca temalı bir simülasyon oyunudur. Oyuncuların işbirliği yaparak oynayabildiği oyunda temel görev fizik kurallarını göz önünde bulundurarak nesneleri sınırlı bir süre içerisinde hareket ettirmektir.

Moving Out oyunculara işlerini büyütme fırsatı sunar. Oyuncular başlangıçta küçük adımlarla ilerlerler. İtibarları artış gösterdikçe daha fazla noktaya erişim şanslı elde ederler. Çılgın çiftlikler, perili evler, sakin banliyöler ve sanal gerçeklik ortamı gibi pek çok yerde birbirinden farklı görevleri yerine getirmek gerekir.

27 Aralık'ın Ücretsiz Oyunu: Mages of Mystralia

Mages of Mystralia, Borealys Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan aksiyon ve macera temalı bir bulmaca oyunudur. Oyuncular, olağanüstü bir sihir gücüne sahip olan Zia'ya eşlik ederler. Ancak Zia'nın ülkesinde sihir kullanımı yasaklanır. Sürgün edilen Zia, sihir gücüyle baş etmek etmek için macera dolu bir yolculuğa çıkar.

Mages of Mystralia oyununda oyuncular diyar diyar dolanırken diğer büyücülerle tanışır ve rünlerin gücünü keşfetmeye başlarlar. Buna ek olarak, yeni büyü özelliklerini kullanabilmek için çeşitli fırsatlardan yararlanmaları gerekir. Oyuncular, farklı rünleri bir araya getirip çeşitli kombinasyonlar oluşturarak kendi büyülerini yaratabilirler.

26 Aralık'ın Ücretsiz Oyunu: Control

Control, Remedy Entertainment tarafından geliştirilen ve 505 Games tarafından piyasaya sürülen üçüncü şahıs nişancı oyunudur. Oyunda hızlı ve tempolu hareket etmek gerekir. Oldukça güçlü olan aksiyonlarla dolu bir maceraya katılacak olan oyuncunun görevi ölümcül bir çatışmanın ortasında hayatta kalmayı başarmaktır.

Control oyununda oyuncular Jesse Faden'ı kontrol ederler. Faden, gizli bir devlet teşkilatı ile gerçekliği istila etme niyetinde olan diğer dünya güçleri arasında sıkışıp kalmış durumdadır. Oyuncular Oldest House genel merkezini araştırmak ve birbirinden güçlü yetenekleri kullanarak The Hiss adı verilen düşmanın üstesinden gelmek zorundadırlar.

25 Aralık'ın Ücretsiz Oyunu: Prey

Prey, Arkane Studios tarafından geliştirilmiş ve Bethesda Softworks tarafından yayınlanmış birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyun alternatif gerçeklik dünyasında yer alan bir uzay istasyonunda geçer. Talos adını taşıyan bu uzay istasyonu Typhon adı verilen bir güç tarafından işgal edilmiştir.

Prey oynayan oyuncu Morgan Yu isimli bir insanın kontrolünü üstlenir. Morgan Yu uzay istasyonunda adeta mahsur kalmış durumdadır. Görevi ise uzay istasyonunda yer alan düşman uzaylıları temizlemektir. Oyuncu, oyunda alacağı kararlar doğrultusunda oyunun hikayesinin gidişatını etkileme potansiyeline sahiptir.

24 Aralık'ta Ücretsiz: Pathfinder: Kingmaker

Pathfinder: Kingmaker, Owlcat Games tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış bir rol yapma oyunudur. Oyuncu kendi imparatorluğunu kurmak için Stolen Lands adı verilen bölgeye gider. İmparatorluğunu kurarken nasıl bir hükümdar olacağını ve halkı nasıl yöneteceğini belirler.

Pathfinder: Kingmaker, Golarion adı verilen bir dünyada geçer. Oyun beş yıllık oyun süresine yayılarak oynanır. Oyuncu bu süre zarfında krallığın yükselişini veya düşüşünü deneyimler. Oyunda çeşitli ırklar ve sınıflar vardır. Krallığını yönetmek isteyen oyuncu bunlardan en iyi şekilde yararlanmaya çalışmalıdır.

23 Aralık'ın Ücretsiz Oyunu: Vampyr

Vampyr, Dontnod Entertainment tarafından geliştirilmiş ve Focus Home Interactive tarafından yayınlanmış rol yapma (RPG) tabanlı bir aksiyon oyunudur. Oyuncu oyunda 1918 yılındaki savaştan sonra Londra'ya dönen doktor Jonathan E. Reid'i kontrol eder. Londra'daki insanlar için hayat çekilmez bir çileye dönüşmüştür. Çünkü İspanyol gribi her yere yayılmıştır.

Vampyr'de asıl olaylar evine dönüş yolunda Jonathan E. Reid'in saldırıya uğrayıp bir vampire dönüşmesiyle başlar. Bir vampir olmak son derece rahatsız edici olsa bile kafasının içindeki bazı sorulara cevap bulabilmek için çeşitli fırsatlar elde eder. Oyuncunun görevi bu fırsatları değerlendirmek ve cevapsız sorulara çözüm bulabilmektir.

22 Aralık'ın Ücretsiz Oyunu: Mutant Year Zero: Road to Eden

Mutant Year Zero: Road to Eden, The Bearded Ladies tarafından geliştirilmiş ve Funcom tarafından yayınlanmış bir taktiksel macera temalı bir strateji oyunudur. Aşırı iklim değişikliği, küresel ekonomik kriz, ölümcül bir salgın ve süper güçler arasındaki gerilimler dünyayı bir yok oluşa doğru sürükler. Savaşlarda nükleer silahlar kullanılması ise işin tuzu biberi olur.

Doğa harabeye dönmüş şehirleri tamamen ele geçirmiştir. İnsanlar tamamen dünyadan gitseler bile mutasyona uğramış varlıkların bir kısmı geride kalmıştır. Ghouls ile Stalkers arasında anlaşmazlıklar vardır. Bir grup Stalkers farklı bölgelerde keşfe gönderilirler. Bu keşif ise uzun süredir saklanan bir gerçeğin ortaya çıkmasına neden olacaktır.

21 Aralık'ın Ücretsiz Oyunu: Second Extinction

Second Extinction, Systemic Reaction tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış bir nişancı oyunudur. Oyun temelde co-op deneyimine dayanır. Dünya kıyamet sonrası bir durumun içerisindedir. Mutasyona uğramış dinozorlar tarafından istila edilmiştir. Oyuncunun görevi ise gezegeni bu vahşilikten kurtarabilmek için bir direniş savaşçısı olabilmektir.

Second Extinction birinci şahıs gözüyle oynanan bir nişancı oyuncudur. Oyun çevrimiçi olarak oynandığı için oyuncunun oyunu durdurma şansı yoktur. Dünya mutasyona uğramış dinozorlar tarafından istila edildikten sonra hayatta kalmayı başaran bir grup insan dünyanın yörüngesinde yer alan bir uzay merkezine çekilirler. Fakat sonunda dünyaya geri dönüp dinozorlarla savaşmaya karar verirler.

20 Aralık'ın Ücretsiz Oyunu: Loop Hero

Loop Hero, Four Quarters tarafından geliştirilmiş ve Developer Digital tarafından yayınlanmış deste oluşturma tarzında bir bağımsız oyundur. Lich adı verilen bir güç dünyayı zamansız bir döngünün içerisine sokar. Bu döngü sebebiyle dünyada bitmek bilmeyen bir kaos hakim olur. Oyuncunun mistik kart destelerini kullanarak bu kaosa son vermesi gerekir.

Loop Hero oyununda oyuncu farklı kahraman sınıflarından yararlanabilir. Oyuncu için öncelik güçlü ganimetler toplamak, kahramanı donatmak ve hayatta kalanların yer aldığı kampı genişletmektir. Sonsuz bir umutsuzluğun yer aldığı döngüyü parçalayabilmek için yeni kartları, yeni sınıfları ve esrarengiz muhafızların gücünden yararlanmak önemlidir.

19 Aralık'ın Ücretsiz Oyunu: The Vanishing of Ethan Carter

The Vanishing of Ethan Carter, The Astronauts tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış korku temalı bağımsız bir macera oyunudur. Oyunda Ethan Carter isimli bir çocuk sırra kadem basar. Oyuncunun görevi bu sır dolu olayı çözmektir. Ayrıca, doğaüstü yeteneklere sahip bir dedektifi kontrol ederken Red Creek Valley olarak adlandırılan bölgede gizlenen antik güçle yüzleşmektir.

The Vanishing of Ethan Carter birinci şahıs bakış açısıyla oynanır. Oyuncu, doğaüstü olayları araştıran dedektif Paul Prospero'yu kontrol ederler. Prospero olarak çeşitli ipuçlarını keşfetmek için çevreyle etkileşim kurulması gerekir. Zaman geçtikçe olayın sıradan bir kaybolma vakası olmadığı ortaya çıkar. Bu noktadan sonra asıl görev bir mitin izini sürmek olacaktır.

18 Aralık'ın Ücretsiz Oyunu: Remnant: From the Ashes

Remnant: From the Ashes, Gunfire Games tarafından geliştirilmiş ve Perfect World Entertainment tarafından yayınlanmıştır. Üçüncü şahıs görüş açısıyla oynanan oyun hayatta kalma temalıdır. Dünya başka bir boyuttan gelen bir güç tarafından kaosa sürüklenmiş durumdadır. Oyuncunun ölümcül düşman ordularıyla yüzleşmesi gerekir.

Remnant: From the Ashes, Root adı verilen büyük bir kötülük tarafından yok edilmiş ve istila edilmiş kıyamet sonrası bir dünyada geçer. Oyuncu bu kıyamet senaryosunda hayatta kalmayı başarmış ender isimlerden birini kontrol eder. Nihai görev ise istilanın merkezi gibi görünen adadaki bir kuleye gidip Root'u durdurmaktır.

17 Aralık'ın Ücretsiz Oyunu: Neon Abyss

Neon Abyss, Veewo Games tarafından geliştirilmiş ve Team17 Digital tarafından yayınlanmıştır. Oyun aksiyon merkezli bir platform oyunudur. Sınırsız eşya sinerjisi ve benzersiz bir zindan geliştirme sistemi vardır. Zindanlara yönelik her macera zindan deneyimini çeşitlendirecektir.

Neon Abyss zindan maceralarında yaptığınız her seçim giriş yapılacak zindanın kural setini büyük oranda değiştirecektir. Oyunda ilerlerken öldüğünüz zaman endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü her ölüm bir anlamda nihai hedefe biraz daha yaklaşmanız anlamına gelecektir.

16 Aralık'ın Ücretsiz Oyunu: Shenmue III

Shenmue III, Shenmue serisinin üçüncü oyunu ve Shenmue II oyununun devamıdır. Oyun, Chapter 6 adı verilen noktadan devam ederek çok bölümlü yapısını sürdürür. Shenmue III, Yu Suzuki Net (YS Net) tarafından geliştirilmiştir. Sega'nın seriyi Deep Silver'a devretmesinin ardından Deep Silver tarafından yayınlanmıştır.

Shenmue III, 21 Mart 1987'de başlar. Ryo Hazuki, babasının katili Lan Di'yi bulmak için Çin'in Guilin kentine gider. Orada yeni yol arkadaşı Shenhua Ling ile tanışır. Onunla tanıştıktan sonra onları bir araya getiren efsane hakkında bilgi edinir. Ryo ve Shenhua düşman topraklarına gidip gizemin derinliklerine doğru yolculuk yapacaklardır.

Epic Games'in yılbaşı kampanyası olarak adlandırılacak bu 15 günlük süreçte her oyunu günü gününe almanız gerekeceğini unutmayın. Bir oyunun gününü kaçırdığınız zaman onu ücretsiz olarak talep etme şansınız olmayacaktır. Her günün ücretsiz oyunu Epic Games tarafından akşam saatlerinde erişime açılır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap