Epic Games Uygulamaya Başarı Sistemini Ekliyor

Epic Games tarafından yapılan yeni açıklamalarda, uygulama için yeni bir güncellemenin planlandığı ve başarı sistemlerinin uygulamaya ekleneceği belirtildi.

Steam gibi pek çok farklı platformda örneğini gördüğümüz derecelendirme ve başarı sistemi, artık Epic Games uygulamasında da kullanılmaya başlanacak. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamalara göre kullanıcıların başarılar kazanarak XP elde edilebileceğini belirtilirken, kullanıcılar böylece çok daha güçlü profiller oluşturabilecek.

Twitter üzerinden yapılan resmi duyuru ile birlikte kullanıcıların pek çok farklı oyun ile entegre edilmiş yeni sistem sayesinde oyun oynamayı çok daha eğlenceli hale getirebileceği vurgulandı. Bu bakımdan sadece profillerde yer alacak bir ifade için değil, kullanıcılar zorlu görevleri gerçekleştirmek adına da farklı oyunlar oynayarak bu başarıları açabilecek.

4 farklı kademe olacak

Oyuncular 0 ile 1000 XP arasında 4 farklı seviyeden bir tanesine elde edebilecek. Bir oyunda 1000 XP’ye ulaşıldığında kullanıcı o oyun için platin başarı ödülü alacak. 5 ile 45 arasında bronz, 50 ile 95 arasında Gümüş ve 100 ile 200 arasında ise altın olacak şekilde oyunlardaki başarılar derecelendirilecek.

Önümüzdeki hafta itibariyle yapılacak güncelleme sonrasında uygulamaya eklenecek olan başarılar için kullanıcılar özel olarak oluşturulmuş başarı sayfasından durumunu takip edebilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap