En Popüler 10 TikTok Dansı

TikTok, kullanıcıları kısa videolar oluşturup paylaşabilecekleri bir sosyal medya platformudur. 2016 yılında Çin merkezli bir teknoloji şirketi olan ByteDance tarafından piyasaya sürülmüştür. 2018'de dudak senkronizasyonu uygulaması Musical.ly ile birleşti ve bir anda popülerliği artış gösterdi.

TikTok kullanıcıları, uygulamayı kısa 3-15 saniyelik müzik ve dudak senkronizasyonu videoları oluşturmak için kullanmaktadırlar. Ayrıca 60 saniyeye kadar uzun döngülü videolar oluşturabilirler. Meme tarzı içerikler kısa komik videolar ve danslar TikTok'ta oldukça popülerdir. Hatta viral bir TikTok dansı bir şarkının listelerde birinci sıraya yükselmesini dahi sağlayabilecek kadar güçlü olabilir.

1. Renegade

Bu dans, 2019 yılının Eylül ayında genç Jalaiah Harmon tarafından oluşturuldu. İlk olarak popüler bir uygulama olan Dubsmash'e yüklenmiştir. Ancak, daha sonra TikTok'ta @GlobalJones ve Charli D'amelio tarafından popüler hale getirildi. Daha sonra bir gazeteci dansın Jalaiah'a ait olduğunu ortaya çıkardı.

2. Say So

Haley Sharpe bu dansı 2019 yılının Aralık ayında ortaya çıkardı ve şarkının popüler olmasını sağladı. TikTok'taki canlılığı sayesinde şarkı sonunda listelerde 1 numara oldu. Doja Cat şarkının müzik videosunda Haley Sharpe'e yer verdi. Bu listedeki diğer danslardan biraz daha karmaşık ama yine de süper popüler olduğunu söylemek mümkün.

3. Savage

Keara Wilson bu dansı şarkının 2020 yılı Mart ayında yayınlanmasından kısa bir süre sonra ortaya çıkardı. Hayranları şarkının sahibi Megan Thee Stallion'u etiketleyen yorumlarla doldurduktan sonra rapçi dansı kendisi yaptı. Şarkı ve dans viral bir hit oldu.

4. The Box

Bu şarkının aslında birkaç dansı var. Bunlardan biri, şarkının açılış bölümleri sırasında Michael Jackson'ın Smooth Criminal yalınlığını içeren "The Box Lean" biçimde olanıdır. Bir diğeri ise koreografisi daha yoğun bir dans olan "Box Challenge" şeklindedir. Şarkının popülerliği nedeniyle dansta tonlarca zorluk olduğunu söylemek mümkündür.

5. Siren Beat

Yeni Zelanda'da hala bir lise öğrencisi olan Joshua Stylah, diğer adıyla Jawsh 685 bu ritmi 2019 yılında oluşturmuştur. Şarkı 2020 yılına kadar bir hit haline gelemedi. Genç içerik oluşturucular, şarkıyı ve basit dansı kendi kültürleriyle yoğurdular ve ortaya bu popüler dans çıktı.

6. Banana Drop

Bu basit dansın sadece bir çift güneş gözlüğüne ihtiyacı vardır. Orijinal videosu 49 milyondan fazla kez izlenen Keziah Samuelu adlı bir Polinezyalı genç birisi tarafından oluşturuldu. Çok geçmeden büyük TikTok hesapları tarafından alındı ve platformda çığ gibi büyümeye başladı.

7. Out West

Popüler rapçi Travis Scott'un bu şarkısı 2019 yılının aralık ayında yayınlandı. Nicole Bloomgarden kısa süre sonra dansını ortaya koydu. Başlangıç biraz zaman alsa bile 2020 yılının Şubat aynıda Kylie Jenner'ın bile ilgisini çekecek noktaya gelmeyi başardı.

8. Supalonely

Listede yer alan diğer birçok şarkı gibi, genç Kiwi sanatçısı BENEE'nin TikTok dansının viral hae gelmesinin ardından uluslararası bir hit olmasını sağlamıştır. Zoi'nin orijinal dans videosu uygulama genelinde sayısız yorumla 34 milyonun üzerinde görüntülendi.

9. Go Go Go

Her ne kadar 2008-2009 yıllarında popüler bir dans olmasına rağmen 2020'de bir televizyon şovunda gösteriminin ardından Twitter ve TikTok'ta viral hale geldikten sonra yeniden canlandı. Christian Haynes'in ailesinin önünde dans ettiği yer işin en komik yanıydı. Bu bunlerce kullanıcının aynı şeyi yapmasına yol açtı.

10. Oh Na Na Na

Bu, 2019'un başlarında popülerliğinin zirvesine ulaştığı için bu listedeki eski videolardan biridir. Bununla birlikte, son derece popülerdir ve oldukça uzun ömürlü olmuştur. Bu yüzden listeye dahil edilmeye değerdi. Bu dans için bir partnerinizin olması gerekir. Bu yüzden arkadaşınızı ikna etmeyi deneyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap