En İyi 10 VPN Hizmeti

VPN, virtual private network yani sanal özel ağ anlamına gelir. Sizi çevrimiçi ortamda daha anonim hale getirmeye yardımcı olur. İnternet kullanımınızı şifreler ve bilgisayarınızın ve mobil cihazınızın başka bir yerden kullanıldığını gösterir.

Bu, VPN hizmetini gerçekten kullanışlı günlük bir araç haline getirir. En iyi VPN hizmetini seçerek dizüstü bilgisayarınızı, bilgisayarınızı, cep telefonunuzu, oyun konsolunuzu ve hatta televizyonunuzu potansiyel olarak oyunun kurallarını değiştiren bir yazılımla donatmış olursunuz.

10. HMA VPN

Bu listede yer alan tüm VPN servislerine göre en fazla sunucuya sahip olan hizmet budur. HideMyAss! VPN 190'dan fazla ülkede 290 konumda sunucuya sahiptir. Bu sayede dünya geneline yayılmış oldukça ilgi çekici bir sunucu ağı ile sizi karşılamaktadır.

Elbette sunucu çeşitliliği her şey demek değildir. Servis sağlayıcısı bir süredir varlığını sürdürmektedir ve bununla birlikte hizmet siber güvenlik şirketi Avast'a aittir. Gizliliği açıkça çok ciddiye alır. Hatta bunun için tüm bağımsız denetçilerden ekstra destek aldıkları garantidir.

9. ProtonVPN

ProtonVPN yapılan testlerde yeni sunucu konumları eklediğini göstermiştir. Bununla birlikte iOS ile Android VPN uygulamalarına oldukça ciddi iyileştirmeler yapılmıştır. Tüm bunları işleri biraz daha farklı hale getiren VPN sağlayıcısı ile ilgili fikirlerinizi etkileyebilecektir.

Özellikler arasında devrim niteliğinde sayılacak bir şey yok. Ancak hizmetin kalabalıktan sıyrılmasını sağlayacak birçok çekici yön vardır. Günümüzün sıkı gizlilik standartlarına uyduklarını göstermek için uygulamalarını denetlemeye başlamaları bile son derece yeterlidir.

8. Windscribe

Windscribe, VPN alanında son derece güvenilir isimlerden biridir ve yüksek kaliteli bir ürün sunmaktadır. Örneğin, Windows, Mac, Android, iOS ve Linux için istemciler ve ayrıca Chrome, Firefox ve Opera için uzantılara sahiptir.

Tek bir abonelik ile sınırsız sayıda cihazda erişim olanağı elde etmiş olabilirsiniz. VPN'in sunucu bağlantılarının hızını artırmak için gerçekten çok çaba sarf edilmiştir. Varsayılan OpenVPN protokolünü kullanırken birçok VPN servisini geride bıraktığını görebilirsiniz.

7. CyberGhost

VPN hizmeti CyberGhost, bir süredir bizim favorilerimizden biridir. On milyondan fazla aboneden oluşan bir kullanıcı tabanına sahip olması şaşırtıcı değildir. Şirket, yaklaşık 90 ülkeye yayılmış 6.500'den fazla sunucuya sahiptir.

VPN'inizi büyük ölçüde bir Windows masaüstü veya dizüstü bilgisayarda kullanacak biriyseniz, CyberGhost burada gerçekten öne çıkmaktadır. Temiz, takip etmesi kolay kullanıcı panelinin altında harika özellikler ve işlevsellik vardır.

6. Private Internet Access

Private Internet Access en hızlı VPN, en ucuz veya en güçlü VPN olmayabilir. Ancak PIA olarak kısaltılan bu hizmet listede yer alabilmek için yeterli özelliklere sahiptir. Öyle ki son dönemde büyük bir iddiası vardır. Bu da sunucu sayısındaki büyük artıştır.

Bu durum saf sunucu rakamları söz konusu olduğunda onu diğerlerinden çok daha ileri noktaya götürmektedir. Kulağa etkileyici geldiğinin farkındayız. Ama ham güç güvenlik unsurları olmadan bir şeye değmez. Sağlıklı bir gizlilik özellikleri ve güvenlik protokolleri sunmaktadır.

5. IPVanish

IPVanish, VPN testlerinde güçlü sonuçlar alan bir başka VPN servislerinden biridir. Hizmetin bazı etkileyici istatistikleri vardır. 40.000'den fazla paylaşılan IP, 70'ten fazla ülkede 1.600'den fazla VPN sunucusu, ölçülmemiş P2P trafiği, sınırsız eşzamanlı bağlantı ve 7/24 müşteri desteği bulunur.

IPVanish ile ilgili başlangıçta en rahatlatıcı hissettiren şey güven verici grafikler ve çizgilerdir. Ancak IPVanish'in hızlara ve akıllı güvenlik özelliklerine sahip olduğundan emin olabilirsiniz. Gizlilik bilinci için mükemmel bir seçim aracı olduğundan emin olabilirsiniz.

4. Hotspot Shield

Hotspot Shield, etkileyici ücretsiz VPN'i için her zaman iyi puanlar almış olan bir üründür. Ancak premium VPN ürününde daha çok özelliğe sahip olduğunu söylemek mümkündür. Bu da onu en iyi VPN hizmetleri kategorisinde iyi noktalarına getiren bir durumdur.

Ünlü ücretsiz seçeneğinin aksine 80'den fazla ülkede 1.800'den fazla sunucuya tam erişim sunmaktadır. 5 cihaza kadar bağlantı desteği, 7/24 destek ve elbette kesinlikle reklamsız bir deneyim sunmaktadır. Ayda birkaç dolara çok daha üstün bir VPN deneyimi elde edebilirsiniz.

3. Surfshark

Surfshark, son birkaç yılda VPN pazarına gerçekten etkileyici bir giriş yaptı. Fiyatına göre harika bir hizmet sunduğunu söylemek mümkündür. Surfshark ile ilgili en dikkat çekici satış noktalarından birisi fiyatıdır. Yıllık plana kaydolmanız durumunda epey bir indirim alabilirsiniz.

Surfshark aynı zamanda sınırsız bağlantı sunmaktadır. Bu nedenle, VPN'nizi dizüstü bilgisayarınızda, masaüstü bilgisayarınızda, tabletinizde, birkaç cep telefonunda aynı anda kullanmayı başarabilirsiniz. Teorik olarak arkadaşlarınıza ve aile üyelerine onu kullanmak izin verebilirsiniz.

2. NordVPN

NordVPN'in mevcut ürünü hemen hemen her alanda neredeyse tüm rekabete uyuyor. En son testlerde yine önemli ölçüde geliştiğini ortaya koymuştur. En iyi VPN unvanı konusunda zirveden uzaklaşmamasının en önemli nedenlerden birisidir budur.

Sıralamadaki başarısını büyük ölçüde NordLynx protokolüne bağlıdır. Daha uzaktaki sunuculardan bile Nord'un bağlantı hızlarını daha hızlı ve daha güvenilir hale getirmeye yardımcı olmuştur. Sunucu hızı yeni ve geliştirilmiştir. Ayrıca güvenlik seviyeleri son derece etkileyicidir.

1. ExpressVPN

ExpressVPN ile ilgili bazı ayrıntılara girmek doğru olacaktır. En başından ExpressVPN'in size 94 ülkede 160 konumda 3.000'den fazla sunucu seçeneği sunduğunu hemen fark edebileceksiniz. Beş eşzamanlı bağlantısı çoğu abone için fazlasıyla yeterli olacaktır.

ExpressVPN, Windows, Mac, Android, iOS ve Linux için harika uygulamalara sahiptir. Aynı zamanda Chrome ve Firefox için özel uzantıları vardır. Ayrıca çeşitli akıllı televizyonlarda ve özel oyun konsollarında kullanılması mümkündür.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap