En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Uygulaması (Instagram)

Instagram çok sevilen bir uygulama. Ancak, bir e-ticaret mağazası sahibi olarak markanızın profesyonel görünmesini sağlamanın önemini biliyorsunuz. Bu video düzenleme uygulamalarıyla Instagram hikayelerinizi bir sonraki seviyeye taşıma şansınız vardır.

Aşağıda yer alan video düzenleme uygulamaları özellikle Instagram platformu düşünülerek tasarlanmıştır. Dolayısıyla video düzenleme yaparken önceliğiniz Instagram olacaksa bu uygulamaları kullanmanız çok daha doğru olacaktır.

1. Magisto

Magisto, ödüllü bir yapay zeka video düzenleyicisidir. Fotoğraflarınızı, videonuzu, müziğinizi ve eklemek istediğiniz diğer her şeyi buraya eklemeyi başarabilirsiniz. Videonuzu otomatik olarak düzenleyebilir ve oluşturabilirsiniz. Sonuçlar oldukça etkileyici olacaktır.

Anlatmak istediğiniz hikaye türünü seçerek Magisto, size profesyonel bir video sunmak için akıllı video düzenleyicisini kullanarak zaman kazandırabilecektir. Hızlı Instagram gönderileri için harika bir seçenektir. Hikayenizi düzenlemek için en az birkaç saat harcamışsınız gibi sonuç elde edersiniz.

2. Boomerang

iOS ve Android platformlarında bulunan Boomerang, Instagram tarafından oluşturulmuş bir uygulamadır. Bu uygulama, daha ilgi çekici içerik oluşturmak için fotoğraflarınızı kullanmanıza yardımcı olur. İçeriği kullanmak ve paylaşmak oldukça kolaydır.

10 fotoğrafa kadar seri çekim yapabilirsiniz. Daha sonra Boomerang uygulamasını kullanarak bunları mini bir videoya dönüştürebilirsiniz. Yerel destek sayesinde doğrudan uygulamadan Instagram'a gönderi göndermeyi başarabilirsiniz.

3. Anchor Video Maker

iOS ve Android platformlarında kullanılabilir olan Anchor Video Maker, ses içeriğini çok daha ilgi çekici hale getirmek için harikadır. Bu ses dosyalarının boşa gitmesine izin vermeyin. Bunları harika videolara dönüştürebilirsiniz.

Harika videolar da canlı sesler olarak hayat bulabilirler. Bu uygulama, ses dosyalarınızı veya podcast'lerinizi otomatik olarak Instagram dostu videolara dönüştürür. Böylece onları daha paylaşılabilir hale getirebilirsiniz.

4. Hyperlapse

Hyperlapse, hızlandırılmış videolar için mükemmel bir uygulamadır. Bu uygulama Instagram tarafından oluşturulmuştur. Bu yüzden gerçekten Instagram odaklı videolar oluşturmayı başarabilirsiniz. Hyperlapse, çok fazla zamanı kısa bir videoya yoğunlaştırarak takipçileriniz için ilginç videolar oluşturabilir.

Bu uygulama aynı zamanda etkileyici stabilizasyon teknolojisi sayesinde tripod ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu tür hızlandırılmış video, bir ürünün nasıl yapıldığını göstermek için harika olabilir. Zaman atlamalı videonuzu tamamladığınız zaman doğrudan Instagram'da paylaşabilirsiniz. Ayrıca hızlandırılmış çekiminizi 12 kata kadar hızlandırabilirsiniz.

5. Apple Clips

Bazı yerel Apple uygulamalar yetersiz kalsa bile Apple Clips iyi uygulamalardan biridir. Bu uygulama, Instagram için video düzenleme ihtiyaçlarınızın çoğunu karşılar. Klipleri birbirine ekleyebilir ve zaman çizelgenizi düzenleyebilirsiniz.

En havalı özelliklerden ikisi, arka planınızı düzenleme ve içeriğinize çizgi roman hissi verme yeteneğidir. Bir diğer harika özellik canlı başlıklardır. Sadece bir video kaydedersiniz ve Apple Clips, siz konuşurken sesinizle sekronize bir biçimde söylediklerinizi otomatik olarak kaydeder.

6. FilmoraGo

FilmoraGo bahsedilmeden geçilmemesi gereken video düzenleme uygulamalarından biridir. Herhangi bir filigran veya ücretli abonelik içermeyen sağlam bir video düzenleme uygulamasıdır. Tümü uygulamanın içinden olacak şekilde müzik ve geçişler ekleyebilirsiniz.

Videolarınızı dilediğiniz gibi kırpma özelliğiniz de olacaktır. Videolarınıza kolayca tema, metin ve başlık ekleyebilirsiniz. Ayrıca uygulamanın masaüstü sürümüdür de vardır. Masaüstü sürümünde mobil sürüme göre çok daha fazla düzenleme seçeneği bulunmaktadır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap