iPhone İçin En İyi 15 Ücretsiz Oyun

1. Zombie Football

Zombie Football oldukça eski tarz bir oyundur ama fazlasıyla eğlencelidir. Amerikan futbolu ile klasik kovalamacayı bir araya getiren oyun, tüm güçlendirmeleri kapmanız ve zafere doğru ilerlemeniz için size çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

Ayakta kalan son oyuncusunuz. Amacınız adrenalin dolu bir spor mücadelesinde bir zombi sürüsüne yakalanmadan bitiş çizgisine ulaşmaktır. Kimin en hızlı puanı alacağını görmek için arkadaşlarınızla bile rekabet etme şansınız vardır.

2. Crossy Road

Bu oyun zihninizi fazlasıyla meşgul edecek. Size sonsuz eğlence vaat ettiğini söylemeliyiz. Ödül almış bu oyunun tadını çıkarmak için tek yapmanız gereken ise karşıdan karşıya geçmeye çalışmak. Sevimli karakterlerden oluşan yapısı ile zaman geçirmek için ideal bir oyundur.

Hedefiniz, karşıdan karşıya geçmektir. Bunu yaparken akan trafiğe ve karşınıza çıkan engellere çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Siz ilerledikçe işler daha zorlu hale gelecektir. Bu da onu oldukça bağımlılık yapan bir oyun haline getirmektedir.

3. Sniper 3D

Heyecan verici ancak ücretsiz bir nişancı oyunu arıyorsanız Sniper 3D mutlaka denemeniz gereken oyunlardan birisidir. 13 inanılmaz şehirde suç ve terörle savaşmak için heyecan verici keskin nişancı görevlerine çıkmanız gerekecektir.

Amacınız, ilerledikçe daha fazla şehrin kilidini açarak polislere yardım etmek ve yol boyunca ödüller kazanmaktır. Bu aksiyon oyunu, daha fazlası için geri gelmenizi sağlayacak 3D grafiklere sahiptir. Tonlarca farklı silahı deneyebilir ve cephaneliğinizi oluşturun.

4. Candy Crush Saga

Oynaması ücretsiz olan ve tüm zamanların en başarılı bulmaca oyunlarından birine göz atma zamanı geldi. Amacınız, şekerleri kaydırmak ve eşleştirmek yoluyla bölümleri hızlıca geçmektir. Basit ama bağımlılık yaratan oyun bu bilmeceyi öne çıkaran şeydir.

Grafikler parlak ve göz kamaştırıcıdır. Her yaş grubu için eğlencelidir. En zorlu oyunları bile alt etmek için hareketleri planlayarak ve güçlendiricileri akıllıca kullanarak stratejinizi test etme şansınız olacaktır. Farklı oyun modlarında farklı stratejiler uygulamanız gerektiğini unutmamalısınız.

5. Flow Free

Bu bulmaca oyununda hemen hemen aradığınız her şeyi bulabileceksiniz. Mükemmel bir farkındalık aktivitesi olan basit, rahatlatıcı zorluklardan oluşan bu oyunun tadını çıkarırken ekstra ücret ödemediğiniz için kendinizi son derece şanslı sayabileceksiniz.

Amacınız, bulmaca tahtasının tamamını kaplayana kadar eşleşen renkleri birbiriyle birleştirmektir. Ancak dikkatli olmanız gereken nokta renk şemalarının birbiriyle kesişirse kırılacak olmasıdır. Oyun renkli, minimalist ve ilgi çekici bir yapıda olduğundan vaktinizi tüketmeye adaydır.

6. Williams™ Pinball

Klasik oyunları sevmemek kolay bir şey değildir. Gerçek nakit ödüller için başkalarına karşı kafa kafaya oynayabileceğiniz en iyi pinball oyunun bu olduğunu söylersek sanırız yanılmış olmayız. Benzersiz temalar ve grafiklerle geniş bir tablo koleksiyonuna sahiptir.

Sonsuz rekabetçi oyun sağlayan 3D etkileşimli karakterleri ve çok oyunculu eşleşmeleri mutlaka seveceksiniz. Günlük mücadelelerin tadını çıkarın. İşleri daha heyecanlı hale getirmek için küresel liderlik tablolarında rekabet etmeyi düşünebilirsiniz.

7. Gogogo!

Gogogo! tam anlamıyla en eğlenceli parti oyunlarından birisidir. Hafızanızı, reflekslerinizi ve tepkilerinizi yaratıcılığınızı ve daha fazlasını test etmek için sayısız zorluğa katılım gösterebilirsiniz. Böylece oyundan ekstra keyif almayı başarabilirsiniz.

Özellikle masa oyunlarını seviyorsanız bu oyun sizi fazlasıyla memnun edebilecektir. Çocuklardan büyükannelere ve büyükbabalara kadar herkesin oynayabileceği bir oyundur. Bir seferde maksimum 16 oyuncu kapasitesine sahiptir. Sevimli ve eğlenceli grafikleri vardır.

8. Super Fowlst 2

Fowlst oyunlarını daha önce hiç duymamış olabilirsiniz. Bu durumda kendinizi şanssız insanlar arasında görebilirsiniz. Super Fowlst 2, bir önceki oyunun devamı niteliğindedir. Amaç kötü adamları ezmek, tehlikeden kaçmak ve altınları toplamaktır.

Sizi eğlendirecek sevimli ve renkli grafikleri vardır. Dikenli iblisler, dönen iblisler, şişman iblisler ve çok daha fazlasını içeren bir düşman ordusuyla mücadele edeceğinizi unutmamalısınız. Bir dizi güçlendirmeyi ve heyecan verici aksiyon taktiklerini kullanabilirsiniz.

9. Pigeon Wings Strike

Bu eğlenceli atari tarzı oyunda uçarak gökyüzünde bazı işlerin icabına bakma zamanı gelmiş olabilecektir. Amaç, Duke Dexter'dan kaçmak ve minyonları vurmaktır. Bir mobil cihazda şimdiye kadar tasarlanan en hızlı nişancı oyunculardan birisidir.

Dahası, yerel çok oyunculu mod sayesinde arkadaşlarınızla takım halinde hareket etmek çok daha eğlencelidir. Oyun birçok otorite tarafından yılın oyunu olarak görülen Pigeon Wing'in devamı niteliğindedir. Çarpışmaya hazır mısınız?

10. Clash of Clans

Clash of Clans en eski mobil oyunlardan birisidir. Oyun en destansı ve en popüler oyunlardan birisidir. Amacınız bir köy inşa etmek, bir klana dahil olmak ve klanınızı aksiyon dolu savaşlarda zafere götürmektir. Bu amaç uğruna mücadele edersiniz.

Dünya çapında milyonlarca aktif oyuncusu vardır. Kuleler, duvarlar, tuzaklar ve daha fazlasını kullanarak düşman saldırılarına karşı savunarak becerilerinizi test edin. Dostça mücadeleler ve özel canlı etkinlikleri aracılığıyla oyuncuya karşı oyuncu mücadelenizi doruklara çıkarabilirsiniz.

11. Trivia Crack

Zihninizi ıvır zıvır bilgilerle test etmek ister misiniz? Bu, iPhone ve iPad'iniz için mükemmel bir ücretsiz oyundur. Tarih, spor, bilim, sanat, eğlence ve coğrafya olmak üzere altı farklı kategoriden sizin için soru seçmesi için cana yakın dostunuz Willy'ye güvenebilirsiniz.

Arkadaşlarınıza meydan okuyun. Altı tacı kazanan kişi olun. Hatta fabrikada sorular oluşturabilir ve rakiplerinizle sohbet edebilirsiniz. 20'den fazla dilde mevcut bir oyundur. Ayrıca onu Apple Watch üzerinden oynama şansınız vardır. Ancak pil gücüne çok dikkat etmelisiniz.

12. Walk Master

Basit ama zorlayıcı olan bu benzersiz oyunu oynarken epey bir rahatlayabilirsiniz. Bu oyun aslında bir simülatördür. Çeşitli hayvan karakterlerin ormanlar, buzullar ve çiftlikler gibi manzaralarda gezinmesini sağlamanız gerekir.

Ama her şey göründüğü kadar kolay değildir. Engellerle ve yaratıklarla mücadele etmeniz gerekecektir. Ambiyans müziği oyununu cazibesine katkıda bulunur. İlerledikçe bir dizi sevimli karakter toplamanın keyfine varırsınız.

13. Among Us

Bu oyun özellikle pandemi döneminde büyük bir popülerlik kazanmıştır. 4-10 oyuncuyla çevrimiçi veya yerel Wi-Fi üzerinden oynama şansınız vardır. Uzay geminizi fırlatmaya hazırlamanız gerekir. Ama bunu yaparken her şeyi berbat etmeye çalışan aranızdaki sahtekara dikkat etmeniz gerekir.

Kazanmak için sahtekarı tanımlamanız ve farklı görevleri tamamlamanız gerekir. Onu bu kadar ilgi çekici ve bağımlılık yapan bir oyun haline getiren şey her müsabakanın bir gizem içerisinde geçmesidir. Herkesin şüpheli olduğu bir ortamda zekanızı tam anlamıyla test etmeyi başarabileceksiniz.

14. Asphalt 9

En şaşırtıcı gerçek dünya konumlarda yerçekimine meydan okuyan yarışlarla dolu bu heyecan verici yarış oyununda aksiyona doyacağınıza emin olabilirsiniz. Herhangi bir bölgede herhangi bir zorluğun üstesinden gelirken aynı zamanda yarışı kazanmanız gerekecektir.

Dahası, her araç bir filmdeymiş hissi veren sonsuz fırsatlar sunacaktır. Birinci sınıf grafikler ve pürüzsüz kontroller sizi eğlendirecektir. Tek oyunculu kariyer modunun keyfinin çıkarın ve bir Asphalt Legend olmak için başkalarına karşı yarışın.

15. Subway Surfers

Sonsuz koşu oyunları söz konusu olduğunda Subway Surfers en iyi ücretsiz seçenekler arasında yer alır. Şaşırtıcı şimşek hızında kaydırma akrobasisi ile oyuncuları yıllarca büyülemiş bir oyundur. Üstelik bu unvanını korumaya devam edecek gibi görünmektedir.

Amacınız engelleri aşmak ve ileriye doğru hızlanmaya devam etmektir. Arkadaşlarınıza meydan okuyarak daha fazla eğlenebilirsiniz. Ödüller kazanmak için onlarla kıyasıya rekabet edebilirsiniz. HD için optimize edilmiş grafiklerle oyunun her daim güncel olmasının bir getirisidir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap