Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

En İyi 12 Tıraş Makinesi

Tıraş makinesi seçmek oldukça zor iştir. Piyasada bulunan birçok makine ve sahip oldukları özellikler aklınızı karıştırabilir, bu gayet doğaldır. Tıraş makinesini en iyi şekilde seçebilmek için kendinize uygun seçenekleri belirlemelisiniz.

Erkeklerin günlük bakımının vazgeçilmez ürünleri olan tıraş makineleri, doğru bir şekilde seçilmediği takdirde hem zamandan kayıp yaratır hem de istenen sonucun elde edilmesini engeller. Bu nedenle özellikleri doğrultusunda en uygun tıraş makinesi modeli seçmek, uzun yıllar boyunca tıraş olurken büyük kolaylık sağlayacak ve ihtiyaçları karşılayacaktır. Tıraş yapılacak bölge, hangi amaçlarla kullanılacağı, su dayanıklılığının olup olmayacağı gibi pek çok kriter, doğru tıraş makinesine yönlendirecektir.  Elektrikli tıraş makinesi satın alırken aşağıdaki özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

  • Pil ömrü
  • Islak ve Kuru kullanım (veya her ikisi)
  • Kablolu ya da kablosuz kullanım
  • Cihaz temizliği ve bakımı
  • Fiyat

Sizler için en iyi tıraş makinelerini derleyip, makineler hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Her tıraş makinesinin güçlü yanı vardır. Bu yüzden tıraş makinesi seçerken sizin için önemli olanın ne olduğuna karar vermeniz gerekir.

1. Wahl Professional Magic Clip

Tıraş makinesi denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden birisi Wahl Professional Cordless Magic Clip adlı makinedir. Kablosuz kullanımı olan bu makine, tıraş olurken size zorluk çıkarmaz, kolaylıkla tıraş olursunuz. Böylece tıraş gibi zahmetli bir işi çok uğraşmadan halledebilirsiniz.

Sahip olduğu numaralandırılmış başlıkları, keskin ve güçlü tıraş bıçakları sayesinde tıraş problemini kolayca halledebileceksin. Ayrıca kablosuz tıraş makinelerinin en büyük sorunu olan pil sorununu bu cihazda çok düşünmenize gerek yoktur.

2. Philips BT7512/15

Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen Philips markasına ait olan bu ürünün en dikkat çekici özelliğinin vakumlu olması söylenebilir. Vakum özelliği sayesinde tıraş esnasında kılları süpürür. Böylece oldukça temiz bir şekilde sakallarınız üzerinde çalışabilirsiniz.

Bu ürün, vakumlu makineler ailesinin giriş seviyesi ürünüdür. Normal sakallara sahipseniz oldukça işinize yarayacaktır. Aradığınız özelliklere ve bütçenize göre üst modelleri de göz gezdirebilirsiniz. Ancak genel kullanım için kendisi son derece yeterlidir.

3. Philips MG7715/15

Multi-groom özelliğine sahip olan bu ürün, diğer Philips ürünleri gibi oldukça popüler. Multi-groom özelliği sayesinde birçok alanda kullanım imkanı sağlıyor. Farklı işlevdeki başlıkları ile tıraşınızı daha detaylı ve kişiselleştirebilir kılabilirsiniz.

Uzun süreli kullanım vaat eden bu ürünü kullanırken cihazın temizliğini ihmal etmemelisiniz. Böylece tıraş makinenizin ömrünü biraz daha uzatmayı başarabilirsiniz. Philips tıraş makinesi ailesinin en dikkat çekici makinelerinden birinden söz edildiğinden emin olabilirsiniz.

4. Philips OneBlade QP250/30

Basit ve taşınabilirlik konusunda ön planda olan ürünlerden biri olan Philips OneBlade, çokça tercih edilen tıraş makinelerden birisidir. Özellikle sık seyahat edenler tarafından en fazla tercih edilen üründür. Çünkü kolay taşınabilir bir tıraş makinesidir.

Bu tıraş makinesinin eksi yönü olarak, başlığını belirli aralıklarla değiştirilmesi söylenebilir. Ancak başlığı değiştirmek zahmetli değildir ve firmanın servisine ihtiyaç duymazsınız. Satın alınabilen özellikte olan başlıkları satın alıp bu sorunu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

5. Philips S5050/06

Philips ürünleri arasında üstün performansa sahip olan bu ürün, performansının hakkını alamayan ürünler arasında yer alıyor. ComfortCut bıçaklara sahip olan ürün ile cildi tahrişten korur. Bu yönü en önemli özelliklerinden birisidir.

ComfortCut bıçakları ve 5 yönde esneyen bıçakları bulunan ürün ile yüz hatlarına oldukça uyumludur. Yuvarlak başlıkları sayesinde cildi mümkün olduğunca koruyan ürün, aynı zamanda bir de hassas düzeltici başlığa sahiptir.

6. Braun 300 BT

Fiyatı ile ön plana çıkan ve kompakt bir ürün olan Braun 300 BT, kablosuz yapısı ile tıraş sırasında son derece rahatlık sağlıyor. Çok sayıda tıraş başlıkları sayesinde kendinize uygun kısaltmaların ve düzeltmelerin yanında aynı zamanda sıfır numara tıraşta yapabilirsiniz.

Tatmin edici performansa sahip olan ürün aynı zamanda son derece iyi sayılabilecek malzeme kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. Sonuçta üründe Alman kalitesinin imzasının olduğunu unutmamak gerekir. Uzun süreli kullanım için son derece ideal bir üründür.

7. Powertec TR-758

Ergonomik yapısı ile dikkat çeken ürünün bir diğer önemli özelliği ise kısa sürede şarj olabilmesidir. Hızlı şarj olsun ve aynı zamanda uzun süre kullanıma dayansın tarzı bir ürün arıyorsanız Powertec bu ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacak ürün yapmış diyebiliriz.

Güçlü bir motoru olan ürünün oldukça pratik kullanım sunmakla birlikte 3 farklı tıraş tarağına sahiptir. Bu taraklar sırasıyla 1mm, 2mm ve 3mm şeklindedir. Tüm bunlara ek olarak ürünün LCD ekranı vardır. Buradan makinenin çalışma hızını ve şarj durumunu kontrol edebilirsiniz.

8. Powertec TR-258

Birçok yerde adına rastlayacağın ürün olan Powertec TR-258, hem ideal özellikleri karşılayan hem de düşük fiyatları olması nedeniyle listede kendine yer buluyor. Ürünün en önemli özelliği ise kuşkusuz uygun fiyatlı olmasıdır.

Daha çok sakal tıraşı için tasarlanan ürünün malzeme kalitesinin iyi olduğunu söylemek pek doğru olmayacaktır. Bunun yanında tıraş başlıkları da sert bir yapıya sahiptir. Ancak genel olarak ürün özellikle sert sakal olmak üzere tüm sakalları kolaylıkla kesebilir.

9. Moser 1411-0050 Mini

Bu makineyi gördüğünüzde bir yerlerden tanıdık geldi değil mi? Bu ürün berberlerde sıkça karşılaştığımız ve berberlerin sıkça kullandığı makine. Kablolu yapıya sahip olan Moser, paslanmaz güçlü bıçaklara sahiptir. Ancak ürün, yapısı gereği şekil vermek için uygun değildir.

Bunun sebebi ince ayar yapılmasına olanak sağlamasıdır. Sakal ve ense tıraşı için güçlü bir ürün olan Moser’ın hiç durmayan motorunun titreşimsiz ve sessiz çalışma özelliği de vardır. Tüm bunlar aradığınız özellikler arasındaysa Moser'ı tercih edersiniz.

10. Philips S1223/41

AquaTouch serisinde yer alan bir diğer ürünlerden birisidir. Bu ürün, diğer ürüne göre daha düşük özelliklerine sahiptir. Buna rağmen sağlıklı bir biçimde tıraş imkanı sağlamaktadır. Ürünün fiyatının daha uygun olması ise eski bir seriye ait olmasıyla ilgilidir.

ComfortCut bıçakları ve üç yönde hareket eden başlıkları sayesinde cildi tahriş etmeden ve kesiklere sebebiyet vermeden tıraş olabilirsin. Diğer AquaTouch ürünündeki gibi tıraş bıçakları yüze uygun olarak uyum sağlar. Bu üründe hassas düzeltici harici olarak bulunmamaktadır.

11. Remington F5-5800 

Remington tarafından fiyat performans ürünü olarak piyasaya sunulan Remington F5-5800, günlük düzenli bakım yapan erkekler için ideal ve ekonomik bir ürün. Kolay yıkanabilir, uzun batarya kullanımı ve ekonomik yedek parça desteği ile uygun fiyatlı ürün arayanlar için Remington F5-5800 öncelikli olarak değerlendirilebilir.

Tamamen yıkanabilir olması ve şarjlı kullanım süresinin 1 saate yakın dayanabilmesi bu tıraş makinesi en cazip kılan özelliklerdendir.

12. Braun Series 3 ProSkin

Sadece tıraş için daha ekonomik çözüm arayanların yöneldiği Braun Series 3, tam batarya ile 45 dakika boyunca kullanılabilir. LED ekranı ile pil durumunun kontrol edilebildiği cihazda özel bir düzeltici aparatta da bulunmaktadır. Orta uzunluktaki sakallara kadar sorunsuz bir performans sunan cihaz, uzun sakallar için çok fazla önerilmemektedir.

Beklentilerini doğru belirleyen erkekler için tercih edilecek her bir tıraş makinesi modeli istenen sonucun alınmasını sağlayacaktır.  Satın alırken, ürün yorumlarına da göz atarak, diğer kullanıcıların deneyimlerini öğrenebilirsiniz. Türkiye’de kolay bir şekilde temin edebileceğiniz modellerin çoğu, listelerin her zaman üstlerinde yer alan modellerden olduğu gibi listedeki zengin seçenekler sayesinde de herkes bütçesine uygun bir seçim yapma şansına da sahiptir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap