En İyi 7 Akıllı Robot Süpürge

En iyi robot elektrikli süpürgeler birkaç yıl içinde dikkate değer bir şekilde geliştiler. Küçük aletlere biraz iş gücü sağlamak istiyorsanız en iyi robot süpürgelerden yararlanmak iyi bir fikir olabilir. Böylece onları sıkıcı temizlik görevlerini yerine getirmeye ikna edebilirsiniz.

Robot süpürgeler henüz insanlar kadar akıllı olmayabilirler. Ancak bu günlerde zemini süpürme kapasitesinden daha fazlasına sahiptirler. En iyi robot süpürgeler yerleşik sensor sayesinde mobilyalarda ve duvarlarda nispeten kolaylıkla gezinebilirler.

7. Ecovacs Deebot N79S

Tüm robot süpürgelerin görünüş anlamında oldukça iyi olduğunu söylemek mümkün değildir. Muhtemelen onu biraz düz bir robot süpürge olarak görebilirsin. Yine de durumun nasıl göründüğüyle ilgili değil her şeyi nasıl temizlediğiyle ilgili olduğunu bilmelisin.

Deebot N79S ile seçebileceğiniz birkaç mod vardır. Oldukça duyarlı bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir. Evet, akıllı telefonunuzu N79S'i kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Ancak süpürge eşleştirilmiş uzaktan kumanda ile daha iyi performans göstermektedir.

6. Eufy RoboVac 11

Eufy RoboVac 11 bütçe dostu en iyi robot süpürgelerden birisidir. En son teknolojiye sahip olduğunu söylemek mümkün değildir. Ancak sürücü koltuğuna geçiş temizlik işini yaptırmaktan pek fazla korkmamaktadır. Ucuzluğu sayesinde oldukça ilgi çekici olmaktadır.

Bu düşük fiyatın getirisi ise yardımcı uygulama gibi son derece önemli bir teknolojiyi kaçırmanız anlamına gelir. Bunun yerine bir uzaktan kumanda kullanmanız gerekir. Dolayısıyla onu elle kontrol edilen bir robot süpürge olarak düşünmeniz çok daha doğru olacaktır.

5. Roborock S6 MaxV

Roborock S6 MaxV pil ömrü ile dikkat çeker. Roborock, en düşük güç modunda üç saate kadar sürekli temizlik yapacağını söyler. Dengeli modda ise 20 metrekarelik bir alanı 30 dakika boyunca temizlemenin bataryayı %20 oranında tüketmesi anlamına gelmektedir.

Bu oranlar güçlü performans ve güçlü batarya performansı açısından son derece önemlidirler. Roborock S6 MaxV'de çift kamera ve bir LiDAR vardır. Bu nedenle bir odayı haritalandırma söz konusu olduğunda son derece hızlıdır.

4. Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI

En başından belirtmek gerekirse Ecovacs Deeboot Ozmo T8 AIVI adını taşıyan bir akıllı robot süpürge birçok köşeyi ve kıyıyı kaçırmaktadır. Onu en iyi robot süpürgelerden biri yapan özellik ise hiç kuşkusuz zeminleri paspaslama yeteneğidir.

Elbette, robot elektrikli süpürgeden dirsek gücüyle gösterdiğiniz eforu alabilme şansınız yoktur. Ancak ayak izlerini ve diğer yüzey seviyesindeki lekeleri bir çırpıda ortadan kaldırabilirsiniz. Buna rağmen halıları süpürmek istediğinizde paspas plakasını çıkarmanız gerekecektir.

3. Dyson 360 Heurist

Güçlü bir temizleme özelliğine sahip Dyson 360 Heurist robot süpürgesinin dezavantajı ise aşırı pahalı olmasıdır. Dyson 36 Heurist, temizlik gücü söz konusu olduğunda kablosuz bir akıllı süpürgeye gerçekten rakip olabilecek ilk robot süpürgedir.

Dyson'ın önceki robot elektrikli süpürgesi Dyson 360'tan %20 daha fazla emiş gücü vardır. Motorlu fırça elektrikli süpürgenin tüm genişliğini çalıştırdığından, odaların kenarlarında bile tam emiş gücü elde edersiniz. Bu yüzden dar boşlukları sıkıştırmada harika bir iş çıkarabilmektedir.

2. Neato Botvac D7 Connected

Neato Botvac D7 Connected eşi benzeri görülmemiş bir kontrol imkanı sunar. En üst düzey robot süpürgelerle yarışabilmesinin ve bunlar arasında yer almasının en önemli sebebi budur. Robot süpürgenin açığa çıkarıcı özellikleri arasında yer alan bir diğer özellik ise sınır çizmedir.

Robot süpürgeleri için bir sınır oluşturma fikri Neato Botvac D7 Connected ürününe özgü değildir. Ancak bu uygulamada gerçekten şıktır. Çünkü D7 Connected'ın bir odaya girmesini önlemek için süpürge kullanımdayken bir çizgi çizerek onun dışarıda kalmasını sağlayabilirsiniz.

1. iRobot Roomba i7+

iRobot Roomba i7+ robot süpürgelerin kralıdır. Roomba i7+ her zaman etkileyici bir temizlik makinesi olacaktır. Çünkü nesnelere ve çevre haritalamasına çarpmamak için aynı zekaya sahip olduğu için evinizin her köşesini çabucak öğrenir.

Ancak entegrasyon Alexa ve Google Assistant ile evinizdeki her odanın haritalarını güvenli bir alanda çevrimiçi olarak saklama özelliği sayesinde temizlik süresini hızlandırır. Bir başka ifadeyle temizlik seviyesini bir başka düzeye yükseltmiş olur.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap