En İyi NVIDIA Ekran Kartları (2021)

NVIDIA ve AMD rekabetinde yeşil takımın daima önde olmasına artık alıştık. Şu anda en güçlü kartlara sahipler. Ancak fiyat ve değer söz konusu olduğunda biraz cesur olmak gerektiğini herkes bilir. Çünkü NVIDIA bir şekilde fiyatıyla değil performansıyla konuşulmak ister.

NVIDIA alanında lider bir markadır. İster uygun fiyatlı bir şey arıyor olun isterseniz bilgisayarınız için birinci sınıf bir şey istiyor olun NVIDIA bir noktada size yardımcı olabilecektir. Yeşil takımın sunduğu ürünlerde en iyisi bulabileceksiniz.

8. NVIDIA GeForce GTX 1060

Turing ailesine ait kartların ortaya çıkmasıyla birlikte Pascal ailesine ait kartları unutmak kolaydır. Ancak bunlar arasında unutulmaması gereken önemli bir kart vardır. Bu kart size e-spor oyunlarında en ihtiyaç duyduğunuz performansı sunacaktır.

Yeşil takımın elinden çıkan NVIDIA GeForce GTX 1060 ile 1080p çözünürlükte sorunsuz bir biçimde oyun oynayabilirsiniz. Popüler e-spor oyunlarının her birisini destekleyeceğinden emin olabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken kartın ihtiyaç duyduğu gücü ona sunabilmektir.

7. NVIDIA Quadro RTX 6000

3D tasarım veya video düzenleme gibi yaratıcı iş yükleriyle uğraşıyorsanız bazı ciddi VRAM yatırımına ihtiyacınız olabilir. Bu gibi durumlarda, bilgileri sürekli olarak depolama çözümünden yüklemek yerine GPU'nun belleğinde tutmanız için size yardımcı olacak bir çözüm gereklidir.

NVIDIA Quadro RTX 6000 bunu başarabilecek en ideal yatırımlardan birisidir. Yüksek bir fiyata gelse bile bellek performansı sayesinde ön plana çıkmayı başaran bir karttır. Hatta daha fazla performans için birden fazla kartı birleştirme şansınız olacaktır.

6. NVIDIA GeForce GTX 1660 Super

NVIDIA cephesinde daha pahalı grafik kartları vardır. Bunlar ışın izleme ve DLSS ile birlikte gelirler. Ancak çok fazla paranız yoksa GTX 1660 Super sizin için en idea NVIDIA grafik kartı olacaktır. Bunu ideal bir yatırım olarak düşünebilirsiniz.

Bu GPU, 1080p'de herhangi bir oyunu oynamanıza yardımcı olacaktır. Mütevazı fiyat etiketiyle bunu başardığı için çok memnun olacaksınız. Aynı zamanda muhteşem performans sunduğunu unutmamak gerekir. Fiyat ve performans dengesi yüksek bir arıyorsanız doğru yerdesiniz demektir.

5. NVIDIA GeForce RTX 2060 Super

NVIDIA GeForce RTX 2060 Super pek mükemmel bir kart değildir. 4K oyun oynamanızı sağlayacak bir kart olmadığı kesindir. Bununla birlikte, RTX 2070'e göre daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak konumlandırıldığını unutmamak gerekir.

Bu kart size çok daha ucuz bir fiyata popüler orta sınıf GPU ile aynı seviyede performans ve harika 1440p oyun deneyimi sunar. RTX 2060 Super, çoğu oyuncunun aradığı şeydir. Bu nedenle en iyi NVIDIA ekran kartları listesinde yer almaya hak etmektedir.

4. NVIDIA GeForce RTX 2070 Super

NVIDIA, NVIDIA GeForce RTX 2080 Super'i gerçekten piyasaya sürene kadar RTX 2070 Super yapacağınız en iyi NVIDIA GeForce ekran kartı satın alımı olabilir. Bu ekran kartı, özellikle 1440p oyunlarda son derece etkileyici performans almanıza yardımcı olacaktır.

Bir diğer açıdan ışın izleme (ray tracing) vagonuna atlamak istiyorsanız aynı zamanda çok uygun fiyatlı bir kart olduğunu söylemek mümkündür. Her ne kadar aşırı güçlü olsa ve bazı performans belirtileri açısından uygun fiyatlı olsa bile diğer kartlara göre pahalı kaldığını söylemek mümkündür.

3. NVIDIA GeForce RTX 3090

Yaratıcılık konusunda bir şeyler ortaya koymaya çalışan profesyoneller özellikle sundukları büyük değer nedeniyle NVIDIA GeForce RTX 3090'dan epey şaşırtıcı performans elde edebilecekler. 8K'da oyun oynanabilirlik performansı sunduğunu unutmamak gerekir.

3D render için ihtiyacınız olan muazzam bilgi işlem performansı ve bol miktarda VRAM arıyor olabilirsiniz. Bu GPU tam anlamıyla rakipsiz durumdadır. Devasa ve inanılmaz derecede pahalıdır. Bu nedenle sadece fazladan nakit paranız olduğunda erişilebilir bir karttır.

2. NVIDIA GeForce RTX 3080

NVIDIA GeForce RTX 3080 ile 4K oyun çok daha erişilebilir hale gelmiştir. Daha önce RTX 2080 Ti ile bunu yapmak için daha fazla para harcamanız gerekiyordu. Bununla birlikte, NVIDIA GeForce ekran kartlarının yeni nesliyle, 4K oyunların fiyatı biraz daha düşmüş oldu.

Bunun ötesinde GPU tarihindeki en büyük nesil sıçramalarından birine sahiptir. RTX 2080 ile aynı fiyat noktasını korurken, o karta göre %50 performans artışı sunması söz konusudur. Bu ekran kartını mutlak bir güç merkezi yapar. Elbette bu biraz daha fazla paranız varsa geçerli bir şeydir.

1. NVIDIA GeForce RTX 3070

NVIDIA GeForce GTX 3070 çoğu insan için piyasadaki en iyi NVIDIA ekran kartıdır. Bu kart mükemmel bir performans sunar. Özellikle 4K oyun konusunda son derece cüretkar bir kart olduğu unutulmamalıdır. Amacınız 4K oyun oynamak ise ondan daha performanslısını bulmak kolay değildir.

Diğer taraftan sunduğu özellikle göz önüne alındığında bu ekran kartı inanılmaz derecede ucuz durumdadır. Kaliteli ayarlarda 4K oyun oynamak büyük bir değerdir. Bu nedenle RTX 3070 kendi alanında/seviyesinde rakipsiz durumdadır.

En iyi AMD ekran kartları yazımıza yukarıdaki banner'a tıklayarak okuyabilirsiniz. Sizin tercihiniz hangisi? Yorum olarak bizlere yazabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap