En İyi 10 iPhone Oyunu

İyi bir oyuncu olmanız ve iPhone kullanmanız durumunda her zaman eğlencenin ideal bir karışımı olan en iyi iPhone oyunlarını ararsınız. Aksiyon, strateji, bulmaca gibi her tür tercihine uyan bir şeyler bulabilmek mümkündür. Bu oyunlar, zaman geçirmek veya ciddi bir rekabete girmek için harika bir yol olabilir.

Bu oyunlar sayesinde dünya çapında diğer oyuncularla bağlantıya geçebilirsiniz. Bu ilgi çekici geliyorsa şu anda mevcut olan en iyi iPhone oyunlarına göz atmak isteyebilirsiniz. Oyunlar aksiyon, macera, aile, bulmaca gibi çeşitli türleri kapsayacak şekilde ayrıştırılmışlardır.

10. Among Us

İşte son zamanların en popüler global oyun deneyimlerinden birisi olan Among Us. Among Us, fırlatma için hazırlanan bir uzay gemisinde geçer. Amaç, mürettebat arasında herkesi öldürmeyi planlayan sahtekar bir oyuncuyu bulmaktır.

Görevlerinizi yerine getirmek için odadan odaya geçmek için temel dikey ve yatay hareketleri kullanmanız gerekir. Eğer sahtekar sizseniz amacınız mürettebatınızı sabote etmek ve öldürmektir. Bir şeylerden şüphelenmeniz durumunda acil bir toplantı istemeli ve sahtekarın oylanarak dışarı gönderilmesini sağlamalısınız.

9. Call of Duty Mobile

Bu klasik nişancı aksiyon oyununun hayranı olmanız durumunda, söz konusu özel mobil versiyonundan epey bir keyif alabileceksiniz. Sizi meşgul etmek için özelleştirilebilir kontrollere, heyecan verici 3D grafiklere, sürükleyici ses ve yazılı sohbet özelliklerine sahiptir.

Oyunda çeşitli oyun modları arasından seçim yapabilirsiniz. Call of Duty Mobile piyasadaki en iyi FPS oyunlarından biridir. iOS uygulaması orijinal PC görünümünü ve hissini koruyacak kadar kalitelidir. Oynarken düşmanları havadan izleme ve drone saldırıları gerçekleştirme gibi fırsatlara sahip olabilirsiniz.

8. Minecraft

Tamamen dünya inşa etmekle ilgili olan bu ilgi çekici oyunda yaratıcılığınızı serbest bırakmanız söz konusudur. Hem çocukların hem de yetişkinlerin hayal gücünü yakalayan başka bir PC klasiğinin mobil versiyonudur. Minecraft'ı bilmiyorsanız basit evlerden ayrıntılı şatolara kadar her şeyi inşa edebileceğinizi unutmamalısınız.

Düşmanlara karşı kullanmak için silah üretmeniz gereken hayatta kalma modunda oynayarak kendinize meydan okuyabilirsiniz. Yaratıcı modda içerikleri geliştirerek çok daha fazlasını yapabilme şansınız olacaktır. Yaratıcılığınızı arşa çıkarmak istiyorsanız Minecraft size yardımcı olacaktır.

7. Genshin Impact

Teyvat'ın zengin gizemli dünyasını keşfetme zamanı geldi de geçiyor bile. Buraya başka bir dünyadan geliyorsunuz ve göreviniz çeşitli karakterlerle güçlerinizi birleştirerek cevap aramaktır. Dağlara tırmanın, nehirlerde yüzün ve sürprizlerle dolu bu harika dünyayı keşfedin.

Oyun tamamen temel sihirle ilgilidir. Daha temel eylemi tetiklemek için çeşitli platformlarda arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Genshin Impact ücretsiz bir biçimde oynanabilir. Ücretsiz bir oyun için ayrıntılı bir hikaye, çok sayıda görev, bulmaca, meydan okuma vb. içeren etkileyici miktarda macera sunmaktadır.

6. Chess Play and Learn

İşte kelimenin tam anlamıyla asla eskimeyen bir oyun. Yararlı özelliklerle dolu bu harika satranç uygulamasıyla sıfırdan satranç oynamayı öğrenebilir ve becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncuya karşı oynayabilir ve puanınızı yükseltebilirsiniz.

Ayrıca pratik yapmak için güçlü bir yapay zeka rakibe karşı mücadele edebilirsiniz. Ayrıca ciddi satranç oyuncusu için kullanışlı kaynaklar görevi gören etkileşimli dersler ve videolar vardır. Oyunu aynı zamanda çeşitli temalarla özelleştirme şansınız vardır. Bir satranç uygulamasında olabilecek her şey bu uygulamada bulunmaktadır.

5. Candy Crush Saga

Bu, oynaması kolay bağımlılık yaratan ve çok eğlenceli olan tüm zamanların en iyi iPhone oyunlarından biri olmalıdır. Elbette amaç, şekerleri patlatmak için onları eşleştirmektir. Ancak grafikler ve ses efektleri bu eşleştirme bulmaca oyununu bir sonraki seviyeye taşımaktadır.

Oyun giderek daha karmaşık hale gelen binlerce seviye ile sonsuz bir hal almaktadır. İşleri ilginç kılmak için farklı oyun modları vardır. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak oyunu oynayabilirsiniz. Oyunu farklı cihazlar arasında senkronize etmek de oldukça kolaydır.

4. Angry Birds 2

Bu oyunu ilk çıktığından beri çok sevmiş olma ihtimaliniz vardır. Yıllar boyunca alanında rakipsiz bir biçimde ilerlemişti. Kuşları domuzcukların kulelerine fırlatmak için sapanı kullanmak ve onların yere yığıldığını görmek çok eğlencelidir. Bence hayal kırıklığını gidermek için de harika bir yoldur.

Dahası karakterler sevimlidir. Seviyeler giderek daha karmaşık hale gelmektedir. Deneyebileceğiniz günlük zorluklar vardır. Oyun sürekli olarak güncellenmektedir. Sizi her zaman bağlı tutacak yeni seviyeler ve muhteşem grafikler vardır.

3. Monument Valley

Bu güzel tasarlanmış kaçış oyunu sizi canlı bir fantezi dünyasında gezinmek için fantastik mimariyi manipüle etmeye zorlayacaktır. Gizli yollar, optik illüzyonlar ve daha eğlenceli bulmacalarla doludur. Oyun bu anlamda oldukça rahatlatıcı ve düşündürücü olabilecektir.

Dahası, tasarım gerçek yaşam tapınakları ve anıtlarına dayanmaktadır. Dünyada ilerlerken, ses dinamik olarak değişir ve bu da kulaklıklarla en iyi şekilde keyiflendirilen sürükleyici bir deneyim oluşturur. Ayrıca kolaylık sağlamak için cihazlar arasında senkronize olma seçeneği vardır.

2. Asphalt 9 Legends

Mobil platformlar için geliştirilmiş en iyi yarış oyunlarından birisi olan Asphalt 9 Legends'ın aksiyonunu kaçıramazsın. Dünya çapında egzotik yerlerde Ferrari, Porsche, Lamborghini vb. en fantastik rüya arabalarından bazılarında hızla yüzleşebilirsiniz.

Özellikle süper otomobil koleksiyonunuzu büyütmek için 900'den fazla yarış etkinliğine katılmanıza izin veren tek oyunculu kariyer modundan keyif alacağınız kesindir. Daha sonra, sizi dünyanın her yerinden 7 rakip oyuncuya karşı koyan çevrimiçi çok oyunculu mod vardır.

1. Stardew Valley

Bir çiftçinin yerine geçin ve bu ödüllü açık uçlu rol yapma oyununda taşra yaşamını keşfedin. 50 saatin üzerinde oynanış ve otomatik kaydetme ve çoklu kontrol seçenekleri gibi mobil cihazlara özel özelliklere sahiptir. Rol yapma oyunlarından hoşlanıyorsanız bu oyun sizi fazlasıyla memnun edecektir.

Sevimli hayvanlar yetiştirmekten mevsimlik mahsuller yetiştirmeye ve çiftliğinizi adım adım inşa etmeye kadar bu oyun sıradan şehir yaşamından mükemmel bir kaçıştır. Sunduğu çeşitli seçenekleri ve grafikleri epey seveceksiniz. Özellikle şehir yaşamından sıkıldıysanız sizi fazlasıyla rahatlatacaktır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap