Apple Watch İçin En İyi 11 Sağlık Uygulaması (2021)

WatchOS 6 ile birlikte Apple'ın uygulama macerası başlamış oldu. Böylece uygulama geliştiriciler Apple Watch'u daha ciddiye almaya başladılar. Fitness ve sağlık uygulamaları bu konuda başı çektiler. Apple Watch için en iyi fitness ve sağlık uygulamalarını bir araya getirdik.

Apple Watch fitness, koşu, sağlık, ve iyi yaşam uygulamalarının bu listesi neredeyse sahip olmanız gereken tüm uygulamaları içerir. Apple Watch ile bir şey yapacaksanız zihninizde ve bedeninizde daha sağlıklı olmak için bu uygulamaları kullanın.

1. StepDog

Apple'ın en yeni watchOS'taki aile dostu özellikleri Apple Watch'u çok daha çocuk dostu giyilebilir hale getirdi. StepDog gibi uygulamalar daha genç kullanıcılar için idealdir. Bir tür fitness uygulamasıdır. Sizi egzersiz yapmaya teşvik eden sanal bir evcil hayvan söz konusudur.

Uygulama, Infographic Modular gerektirir. Apple Watch ekranınızın ortasına sevimli bir köpek yerleştirir. Gerçek bir köpek gibi onun her gün yürümesi gerekir. Günlük adım hedefinize ulaşırsanız kulübesine çekilecek ve uyuyacaktır.

2. Moodistory

Sağlık ve fitness kategorisindeki Apple Watch uygulamalarının çoğu bir tür izleyicidir. Adım izleyiciler, kalori izleyiciler, tekerlek izleyiciler gibi şeyler görürsünüz. Moodistory bunlardan biridir ancak fiziksel performanstan çok zihinsel durumunuzla ilgilenir.

Apple Watch uygulaması ruh halinizi kaydetmenin ve ona bağlam sunmanın en hızlı yollarından biridir. Tam giriş hızı için tasarlanmıştır. iPhone uygulamasına bırakılması en iyi olan ayrıntılı notlar bırakmak istiyorsanız bunu kolayca yapabilirsiniz.

3. Vekt

Apple Health uygulamasını kullanarak kilonuzu takip etmek biraz rahatsız edici olabilir. Wi-Fi kullanmanız durumunda muhtemelen bağlantı sorunu yaşamış olabilirsiniz. Diğer taraftan her şeyi elle yapmak istediğinizde bir dizi özelliği yitirmiş olursunuz.

Vekt, bu küçük rahatsızlıkları çözmek için tasarlanmıştır. Uygun ölçümleri kullanarak anında kilonuzu girmenizi sağlar ve vücut kitle indeksini anında görüntülemenizi sağlar. Örneğin, bazı durumlarda vücut kitle indeksi hedefinize ulaşmanız için son derece kullanışlıdır.

4. Heart Analyzer

Her ne kadar Apple Watch'un ekranı telefonla karşılaştırıldığında oldukça sınırlı olsa bile Hearth Analyzer'ın Apple Watch bileşeni oldukça etkilidir. En azından mevcut alanı en iyi şekilde kullanabilme potansiyeline sahip bir uygulamadır.

Bileğinizde kalp atış çizelgenizi hemen önünüzde tutabilirsiniz. Watch uygulaması canlı kalp atış hızı izleme ve trend çizelgeleri, haftalık ölçümler ve egzersiz görünümler sunar. Ayrıca yakılan kalorileri ve gidilen mesafeyi de kaydedebilir.

5. Peleton

Adını bir bisiklet yarışı teriminden almasına rağmen Peleton sadece bisikletle ilgili değildir. Aynı zamanda koşu, yoga ve yüksek yoğunluklu antrenmanlar için bir fitness yardımcısı uygulamadır. Ayrıca, rehberli öğrenme seansları aracılığıyla meditasyon konusunda size yardımcı olur.

Peleton uygulaması, sizi motive etmek için akışlı video dersleri, ilerleme takibi ve müzik çalmanın kullanışlı bir kombinasyonunu sunar. Bir egzersiz sırasında artık verileri büyük ekrana gönderebilir veya arabelleğe alma ile karşılaşmadan egzersiz yapabilirsiniz.

6. Strava

Strava'nın ciddi fitness hayranlarına özel olarak geliştirilmiştir. Koşucular, bisikletçiler, yüzücüler ve spor salonuna gidenler için dünyanın en iyi fitness uygulamalarından biridir. Apple Watch için uygun desteği sağlayarak fitness etkinliklerinize daha iyi bir görünüm oluşturur.

Strava sürekli bir güncelleme döngüsü içerisindedir. Strava'nın en önemli özelliği sosyal yönünün olmasıdır. Performansınızı yalnızca kendinizle değil, diğer kullanıcılarla da karşılaştırabilirsiniz. Böylece diğer kullanıcılarla etkileşim kurarak onlarla yarışabilirsiniz.

7. Seven - 7 Minute Workout

Yedi dakikada ne yapabilirsiniz? Seven'ın vaat ettiği şey hayatını değiştirmektir. Günde sadece yedi dakika ayırabilen herkesin daha fit hale gelebileceğini fikrine dayanan bir uygulamadır. Spor salonu üyeliği yok, ekipman yok, sadece siz ve Apple Watch var.

Buna rağmen telefonla başlamak çok daha iyidir. Size her egzersizi nasıl doğru şekilde yapacağınızı gösterir. Yanlış yapıyorsanız ve iyiden çok zarara neden oluyorsanız yedi dakikalık bir egzersiz için önce ne yapmanız gerektiğini öğrenmelisiniz.

8. Start with Yoga

Adından anlaşılabileceği gibi yogaya başlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Diğer yoga uygulamalarının aksine Apple Watch için sorunsuz bir biçimde çalışmaktadır. Böylece telefonunuza bakmadan yoga egzersizlerini yapmayı başarabilirsiniz.

Uygulama oldukça basit ama ilgi çekicidir. Başlamak için önceden tanımlanmış beş rutine sahip olursunuz. Net ve sevimli resimlerden kendi özelinize bir şeyler oluşturmak için uygulamanın iPhone bölümünü kullanmanız gerekebileceğini unutmamalısınız.

9. Nike Run Club

Nike ve Apple arasında devam eden birlikte çalışma durumundan yararlanmak için yapmanız gereken geliştirilmiş uygulamaları kullanmaktır. Nike Run Club uygulaması özellikle koşu egzersizleri için size yardımcı olacaktır.

Uygulama artık Siri önerileriyle entegre olabilmektedir. Bu da uygulamanın artık önceki çalıştırmalarınıza göre bir koşu için iyi zamanlar önerebileceği anlamına gelmektedir. Ne kadar uzağa koştuğunuzu göstermek dahil olmak üzere bir dizi Apple Watch özelliği vardır.

10. Nike Training Club

Nike'ın kişisel antrenörünüz olduğunu iddia ettiği bu uygulama güç, dayanıklılık, hareketlilik ve yogayı kapsayan 180'den fazla antrenmana sahiptir. Bunların hepsi ücretsizdir. Önceki aktivitenize göre günlük kişiselleştirilmiş seçimlerle fitness hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Uygulama işleri iPhone ve Watch arasında böler. İlki, planlama ve takibi yaptığınız yerdir. İkincisi aslında çalışırken giydiğiniz şeydir. Tasarım gereği yalnızca şu anda gerçekten ihtiyacınız olan bilgilere odaklanmanız gerekir.

11. Headspace

Hayatının biraz stresli ve kalabalık olduğunu hissettiyseniz Headspace size yardımcı olabilir. Farkındalığa dayalı bir uygulamadır. Çok fazla çaba harcamadan daha sakin hissettirmekle ilgilidir. Sonuçta farkındalık telaştan uzaklaşmakla ilgilidir.

Apple Watch uygulaması, iPhone ve iPad için daha geniş bir teklifin parçasıdır. Size bir egzersiz seçip ayrılan süre boyunca ona odaklanmanızı isteyen bir hatırlatıcı ve koç görevi görür. Ayrıca bir şeylerden çok bunalmış hissettiğiniz zaman SOS menüsüne sahiptir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap