Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

En iyi Android Tabletler (Ocak 2021)

En iyi Android tablet seçimi bir süredir tutarlı durumdadır. Bunun sebebi Samsung tarafından sunulan tablet bilgisayarların iPad serisiyle yarışabilmek için elinden geleni yapmasıyla ilgilidir. En iyi tablet seçeneklerinde iPad hakimiyeti sürse bile Android alternatifler de vardır.

Görkemli Samsung Galaxy Tab S7 Plus'ın yanı sıra bir sürü başka Android tablet seçeneği de vardır. Bunlar çeşitli farklı bütçeleri ve zevkleri kapsarlar. Özellikle Huawei ve yurt dışından ürün getirtme şansınız varsa Amazon tabletleri içerir.

7. Amazon Fire HD 8

Amazon Fire HD 8 (2020), Amazon'un 8.0 inçlik tabletlerinden biridir. Plus modeli yerine bunu tercih ettiğiniz zaman daha az RAM elde edersiniz. Ayrıca kablosuz şarj desteğine sahip olmazsınız. Bunun karşılığında daha düşük bir fiyat ödersiniz.

Bir önceki versiyonuna göre %30 daha fazla güç sunmaktadır. Pil ömrü iyileştirilmiştir. İki kat depolama alanı vardır ve USB-C bağlantısı vardır. Daha önce bir Amazon tableti kullandıysanız bunun son derece tanıdık geleceğinden emin olabilirsiniz.

Her ne kadar Android bir sistem kullanıyor olsanız bile tamamen Amazon dünyasına ait olduğunuzu hissedeceksiniz. Bir Amazon Prime üyeliğiniz varsa her şeyin çok daha kolay olduğunu görebileceksiniz. Bununla birlikte diğer tabletlere göre daha az ödeme yaptığınızı unutmamanız gerekir.

6. Amazon Fire HD 8 Plus

Amazon Fire HD 8 Plus, Amazon tarafından geliştirilen ve üretilen 8 inçlik tabletlerin en iyisidir. Bu tabletin premium özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu yüzden ondan üst düzey performans elde edemezsiniz.

Buna rağmen Amazon Fire HD 8'e göre sahip olduğu 3 GB RAM artışı ile önemli bir performans artışı elde etmektedir. Buna rağmen Plus modelinin asıl vurgusu kablosuz şarj desteği ve bu nedenle alabileceğiniz isteğe bağlı klavye standıdır.

Bunun ötesinde oldukça basit bir tablettir. Ancak tüm temel özellikleri, dikkate değer miktarda depolama alanı ve Plus olmayan modelle aynı kompakt yapıya sahip olduğu unutulmamalıdır. Tabletler arasında bütçe dostu bir seçim olabilecektir.

5. Samsung Galaxy Tab S4

Samsung Galaxy Tab S4 bir zamanlar en iyi Android tablettir. Ancak şimdi diğer birçok etkenin yanı sıra Galaxy Tab S6 ve S7 Plus tarafından geride bırakılmış durumdadır. Cihaz tam olarak ucuz değil. Fiyatı son aylarda önemli ölçüde düşmesine rağmen durum böyledir.

Apple'ın iPad Pro serisinden farklı olarak, Galaxy Tab S4 kutudan çıkan bir S Pen kalemi ile birlikte gelir. Ayrıca Snapdragon 835 yonga setinden güç alan tablet, bu gücü 6 GB RAM ile desteklemektedir. Böylece kullanıcılara önemli bir performans sunabilmektedir.

Bu hikayenin sadece yarısıdır. Samsung Galaxy Tab S4'ü bir klavye ve fare ile eşleştirdiğiniz zaman dizüstü bilgisayara yakın bir deneyim elde etmiş olursunuz. Böylece Android tablet üzerinden masaüstü bir deneyim yaşarsınız.

4. Huawei MatePad Pro

Huawei MatePad Pro, Huawei'in iPad Pro serisini ele geçirme girişimlerinden birisidir. Bu açıdan tablet birçok yönden yüksek kaliteli 10.8 inç ekranından en üst düzey gücüne ve uzun ömürlü piline kadar çok güçlü bir rakip durumundadır.

Huawei MatePad Pro ayrıca şık, ince ve hafif bir tasarıma ek olarak isteğe bağlı bir kalem ve klavyeye sahiptir. Bu nedenle birinci sınıftır ve tam anlamıyla üretkenlik için tasarlanmıştır. Bu anlamda cihazın pek çok ihtiyacı karşıladığını söylemek mümkündür.

Her ne kadar böyle bir imkana sahip olmasına rağmen cihaz Google Play uygulama mağazasına erişimden yoksun durumdadır. Bu birçok insan açısından büyük bir sorundur. Ancak tablet bir Android tablet olması yönüyle iPad Pro seviyesiyle yarışmaya yakın durumdadır.

3. Samsung Galaxy Tab S6

Her ne kadar en yeni model olmasa bile Samsung Galaxy Tab S6 hala çok sayıda parlak özelliğe sahip bir Android tablet durumundadır. Bu tableti özel kılanlardan birisi elbette sahip olduğu güçlü yonga seti ve bununla uyumlu olan ekranıdır.

Kutusunda tabletin ekranında not almak, çizim yapmak ve çok daha fazlasını gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz bir S Pen kalemi ile birlikte gelir. Bir dizüstü bilgisayara yakın bir deneyim haline getirmek için akıllı bir klavye de satın alabilirsiniz.

Samsung Galaxy Tab S6'daki 10.5 inçlik AMOLED ekran, etkileyici bir çözünürlüğe sahiptir. Bu tablet ayrıca arkada iki kamera ile birlikte gelir. Böylece diğer birçok tabletten çok daha iyi bir şekilde fotoğraf çekebilme şansınız vardır.

2. Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Daha ucuz bir tablet sahibi olmak karşılığında Galaxy Tab S6'nın birkaç özelliğini feda etmekten mutlu olacaksanız ihtiyacınızı karşılayacak önemli bir tablet vardır. Samsung Galaxy Tab S6 Lite bu durumda düşünmeniz gereken en doğru tablettir.

Yonga seti standart versiyon kadar güçlü değildir. Kameraları yeteri kadar iyi değildir. Belki ekranı size o kadar güzel gelmeyebilecektir. Ama standart cihazın fiyatının yarısına bir tablet sahibi olacağınızı düşündüğünüz zaman bunlardan feragat etmek iyi bir fikir olabilir.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite'a ne kadar harcadığınızı düşündüğünüzde oldukça iyi bir üründür. Özellikle Galaxy Tab S6'dan daha küçük değildir. Ondan biraz daha ağır durumdadır. Ama çok yüksek harcama yapmak istemiyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

1. Samsung Galaxy Tab S7 Plus

Samsung Galaxy Tab S7 Plus, Samsung'un şimdiye kadar ürettiği en iyi tablettir. Bu tablet iPad Pro serisine ciddi bir rakiptir. Super AMOLED ekranı ve beraberinde 120 Hz yenileme hızı ile rakiplerini kolayca geride bırakmaktadır.

Her ne kadar iPad Pro serisi ile yarışacak düzeyde olsa bile LCD ekranların yeteri kadar iyi olmadığını unutmamak gerek. Snapdragon 865 Plus yonga setinden güç alan bu tablet, inanılmaz derecede ince olan birinci sınıf bir metal yapı ile birlikte gelmektedir.

Hızlı mobil veriler için tabletin 5G destekleyen modeli de vardır. Samsung'un S Pen kalemi seçenekler arasında yer alır. Ayrı olarak klavye aksesuarı vardır. Bu sayede üretkenliği iki katına çıkartma şansınız vardır. Klavye olmasa bile tablet son derece işlevseldir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap