Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

En İyi 10 Akıllı Saat (Haziran 2021)

En iyi akıllı saatler bildirim görüntülemekten çok daha fazlasını yaparlar. Hepsi bir arada düşünülecek olursa daha sağlıklı olmak için bir fitness takipçisi, bir dijital cüzdan ve bazı durumlarda akıllı telefon yakınlardaysa telefon görevi görebilecek kapasiteye sahiptirler.

Ancak en iyi akıllı saatler tüm bunları diğerlerinden daha iyi yapar. Bazılarının indirilebilecek çok sayıda uygulaması vardır. Bazılarının şarjı haftalarca sürebilmektedir. En iyisi akıllı saat alım rehberi kısmına göz atarak neyin ne olduğunu daha iyi öğrenmektir. Tüketici Dergisi size bu konuda fazlasıyla yardımcı olacaktır.

1. Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6, genel olarak en iyi akıllı saat konumundadır. Şimdiye kadar geliştirilmiş olan en iyi Apple Watch ürünüdür. Önceki ürünlere göre daha parlak bir ekrana ve ilave kan oksijeni (SpO2) okuyucusuna sahiptir. 5. seride yer alan hemen hemen her özelliğin üzerine konularak ilerlenmiştir. Ayrıca Apple Watch bu seriyle birlikte renkli bir biçimde gelir. Özel mavi ve kırmızı kaplamalarının göz alıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Apple Watch 6 yaklaşık 18 saatlik pil ömrüne sahiptir. Bu serinin önceki ürünlerine göre herhangi bir gelişmenin olmaması anlamına Bununla birlikte Apple Watch Series 6'da uyku takibi vardır. En son yazılım ayrıca yeni saat yüzleri, hareket ölçümleri ve otomatik el yıkama zamanlayıcısı gibi özelliklerle birlikte gelir. Ayrıca ürünün Apple Fitness Plus desteği vardır.

Apple Watch Series 6 fiyatı: ~3.500 TL

2. Samsung Galaxy Watch 3

Samsung Galaxy Watch 3 tartışmasız bir biçimde Android kullanıcıları için en iyi akıllı saattir. Piyasadaki en sık akıllı saatlerden biridir. Bununla birlikte oldukça işlevseldir. 41 ve 45 mm olmak üzere iki farklı boyutta gelir. Buna ek olarak LTE modelleri mevcuttur. Böylece akıllı telefonunuzu evde bırakma şansınız vardır. Dönen bir çerçeveye sahiptir, saatte gezinmek kolaydır. Binlerce saat yüzüne erişim vardır. Ekranı beğeninize göre özelleştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy Watch 3, orijinal Samsung Galaxy Watch'a kıyasla 2 günlük daha kısa bir pil ömrüne sahiptir. Daha fazla müzik depolama, FDA onaylı EKG izleme ve yolculuk algılama özellikleri sunar. Elbette, temassız ödemeler için Samsung Pay ve bazı iyi fitness özellikleri de alabilmeniz mümkündür. Bu akıllı saatin en büyük dezavantajı ise uygulama mağazasının sınırlı seçenekler sunmasıdır.

Samsung Galaxy Watch 3 fiyatı: ~2.200 TL

3. Fitbit Sense

Fitbit Sense bu markanın en iyi akıllı saatidir. Bu akıllı saat Versa serisinden daha gelişmiş sağlık ve zindelik özellikleriyle birlikte gelir. Şirketin en üst düzey akıllı saatidir. FDA onaylı bir EKG izleme özelliği vardır. Ayrıca kan oksijen okumasına sahiptir. Tüm bunlara ek olarak akıllı saatin elektrodermak aktiviteyi ve cilt sıcaklığını ölçme yeteneği vardır.

Fitbit Sense, Fitbit akıllı saatlerinin en iyilerinden biridir. Akıllı saat hem iOS hem de Android ile çalışabilme potansiyeline sahiptir. Yerleşik GPS, yerel uygulama mağazası, Alexa desteği ve daha fazlasıyla birlikte gelir. Kısacası Fitbit artık sadece adım takip etmekle kalmaz. Aynı zamanda sağlığımıza bütünsel bir bakış atabilecek cihazlar geliştirme konusunda ısrarcıdır.

Fitbit Sense fiyatı: ~2.400 TL

4. Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2, Android kullanıcıları için şık bir fitness akıllı saatidir. Üst düzey rakibi Apple ne kadar iyi olursa olsun bu akıllı saat parasının hakkını fazlasıyla veren bir saattir. Samsung tarafından geliştirilen bu akıllı saat hem Android hem de iOS akıllı telefonlarla çalışır. GPS, kalp atış monitörü ve LTE (ücretli) içerir. Ayrıca aktiviteni ve uykunu otomatik olarak takip edebilir.

Dilersen 40 mm dilersen 44 mm model tercih edebilirsin. Samsung Galaxy Watch Active 2 dairesel tasarımı sayesinde görsel olarak oldukça çekicidir. Tizen işletim sistemini temel alan bu akıllı saat, Samsung Pay ve Spotify desteğine sahiptir. Kalp sağlığı özellikleri gibi daha farklı özellikleri de vardır. Ayrıca FDA onayını almış olan EKG özelliğini içerir. Bunun dışında akıllı saatin muazzam bir pil ömrü vardır.

Samsung Galaxy Watch Active 2 fiyatı: ~1.600 TL

5. Apple Watch SE

Apple Watch SE orta seviyenin kralı olmaya hazırlanan bir akıllı saattir. Bu akıllı saat 5. seri ile 3. serinin bir melezidir. Apple Watch Series 6'da yer alan tüm özelliklere sahip değildir. Buna rağmen hızlı çipi ve güvenliği ile öne çıkar. Ayrıca bir LTE seçeneği sunar. Bu açıdan söz konusu akıllı saat aile kurumunu denemek isteyenler için mükemmel bir seçimdir.

Apple Watch SE ve Apple Watch Series 6 arasında seçim yapmak zorunda kaldığınız zaman nihai kararınızı verirken çok fazla zorlanmazsınız. Çünkü ekstra parlaklık, EKG monitörü ve SpO2 ile her zaman açık kalma seçeneklerine ihtiyacınız olup olmadığını düşünmeniz gerekir. Bu özellikler sizin için sorun değilse tercihiniz bellidir. Bu akıllı saat iPhone kullanıcıları için oldukça yetenekli bir seçenektir.

Apple Watch SE fiyatı: ~2.600 TL

6. Fitbit Versa 3

Fitbit Versa 3, belirli bir bütçe sıkıntısı yaşayan ama aynı zamanda uyku takibine sahip olmak isteyen kullanıcılar için ideal bir akıllı saattir. Kısacası uyku takibi için orta seviye bir telefondur. Bu akıllı saatte bir önceki sürüme göre yerleşik bir GPS yer alır. Telefonunuzu evde bıraksanız dahi akıllı saat açık hava egzersizi sırasında konumunuzu takip edebilecektir. Ayrıca daha kıvrımlı ve daha büyük bir ekrana sahiptir.

Fitbit Versa 3 harika bir motivasyon egzersizi özelliği bulunan Active Zone Minutes ile birlikte gelir. Charge 4 ile tanıtılan Active Zone Minutes, egzersiz yaparken yağ yakma, kardiyo veya en yüksek kalp atış hızı bölgelerinde geçirdiğiniz süreyi takip etmektedir. Hedefiniz her hafta AHA ve WHO tarafından tavsiye edilen 150 Active Zone Minutes değerini kazanmaktır.

Fitbit Versa 3 fiyatı: ~1.700 TL

7. Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3, iPhone kullanıcıları için en uygun fiyatlı akıllı saattir. Özellikle Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE akıllı saatlerinden daha uygun fiyatlı bir seçenektir. Boyut seçenekleri daha küçüktür ama çerçeveler daha kalındır. EKG ve SpO2 gibi okumalara sahip olamayacaksınız. Buna rağmen temel önceliğiniz uygun fiyatlı bir ürün almaksa iyi bir seçim olacaktır.

Apple Watch Series 3, kendisinden daha üst seviyede yer alan diğer Apple akıllı saatleri karşısında çok fazla fedakarlık yapmaz. Apple Music çalma listeleri desteği vardır. Bir kalp atış hızı monitörü, GPS, 8 GB depolama alanı gibi özelliklere sahiptir. Bu akıllı saat aynı zamanda su geçirmezdir. Dolayısıyla bütçeniz kısıtlıysa bu akıllı saate yönelmekten pişman olmazsınız.

Apple Watch Series 3 fiyatı: ~2.000 TL

8. Garmin Vivoactive 4

Garmin Vivoactive 4 fitness için en iyi akıllı saat konumundadır. Üretici firma fitness için en iyi akıllı saat konumunda olan bir önceki akıllı saatin özelliklerini almış ve onu daha iyi hale getirmek için yeni seriyi çıkarmıştır. Saat, çoğu insanla daha iyi uyum sağlamak için 40 mm ve 45 mm olmak üzere iki boyutta gelir. Aynı zamanda Garmin Pay ve beraberinde kutudan çıkan müzik depolamayı içerir.

Garmin Vivoactive 4 ayrıca pozlarınızı geliştirmenize yardımcı olmak için ekranda animasyonlu yoga egzersizleri sunar. Yeni bir pulse ox sensör kullanır. Bu sayede kan oksijen seviyenizi ölçer ve size daha ayrıntılı uyku bilgileri verir. Tüm bunlara ek olarak 7 günlük pil ömrüne sahiptir. Bu nedenle fitness tutkunları için favori akıllı saatlerden birisidir.

Garmin Vivoactive 4 fiyatı: ~3.200 TL

9. Fossil Gen 5 LTE

Fossil Gen 5 LTE, Wear OS destekli bir akıllı saate kavuşmak isteyenler için en ideal seçimdir. Wear OS her ne kadar Apple ve Samsung akıllı saatlerinde yer alan işletim sistemleriyle boy ölçüşecek kadar güçlü olmasa bile bu işletim sistemine sahip bir akıllı saat kullanma konusunda ısrarcı olabilirsiniz. İşte bu durumda şık ve sofistike bir görünüm sayesinde bu akıllı saat ön plana çıkar.

Fossil Gen 5 LTE, sahip olduğu 1 GB RAM sayesinde geçmiş Wear OS saatlerde yer alan performans problemini nispeten ortadan kaldırmış durumdadır. Ayrıca özelleştirilebilir pil modları vardır. Bununla birlikte fitness ve kalp sağlığı özelliklerine sahip olamazsınız. Ek olarak, Spotify üzerinden müziği çevrimdışı bir biçimde depolayamazsınız. Söylendiği gibi Wear OS konusunda ısrarcıysanız en iyi seçeneğiniz bu olacaktır.

Fossil Gen 5 LTE fiyatı: ~350 $ (Şu anda sadece ABD’de)

10. Amazfit Bip

Amazfit Bip ucuz bir akıllı saat arayanlar için en iyi seçimdir. Fitness izleme özelliğine sahip yetenekli bir akıllı saat arıyorsanız her zaman kesenin ağzını sonuna kadar açmanız gerekmez. Ultra uygun fiyatlı Amazfit Bip, iOs ve Android ile çalışır. Bununla birlikte GPS ve kalp atış hızı monitörü ile birlikte gelir. Fitness izleme özellikleri oldukça sağlamdır. Bununla birlikte göz yormayan ve pil tüketmeyen bir ekrana sahiptir.

Amazfit Bip pil ömrüyle dikkat çeker. Normal kullanım düzeyinde yaklaşık 1.5 ay boyunca bu akıllı saati kullanabilirsiniz. Bununla birlikte diğer işlevler sınırlıdır. Yalnızca beş farklı saat yüzü arasından seçim yapabilirsiniz. Saatin kendisinden gelen bildirimleri sadece görüntüleme şansınız vardır. Ancak düşük maliyeti düşünüldüğü zaman bunlar pek önemli olmayabilir. Ucuz bir akıllı saat arıyorsanız en iyisi budur.

Amazfit Bip fiyatı: ~350 TL

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap