Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

En İyi 10 Akıllı Saat (Eylül 2021)

En iyi akıllı saatler bildirim görüntülemekten çok daha fazlasını yaparlar. Hepsi bir arada düşünülecek olursa daha sağlıklı olmak için bir fitness takipçisi, bir dijital cüzdan ve bazı durumlarda akıllı telefon yakınlardaysa telefon görevi görebilecek kapasiteye sahiptirler.

Ancak en iyi akıllı saatler tüm bunları diğerlerinden daha iyi yapar. Bazılarının indirilebilecek çok sayıda uygulaması vardır. Bazılarının şarjı haftalarca sürebilmektedir. En iyisi akıllı saat alım rehberi kısmına göz atarak neyin ne olduğunu daha iyi öğrenmektir. Tüketici Dergisi size bu konuda fazlasıyla yardımcı olacaktır.

1. Apple Watch SE

Apple Watch SE orta seviyenin kralı olmaya hazırlanan bir akıllı saattir. Bu akıllı saat 5. seri ile 3. serinin bir melezidir. Apple Watch Series 6'da yer alan tüm özelliklere sahip değildir. Buna rağmen hızlı çipi ve güvenliği ile öne çıkar. Ayrıca bir LTE seçeneği sunar. Bu açıdan söz konusu akıllı saat aile kurumunu denemek isteyenler için mükemmel bir seçimdir.

Apple Watch SE ve Apple Watch Series 6 arasında seçim yapmak zorunda kaldığınız zaman nihai kararınızı verirken çok fazla zorlanmazsınız. Çünkü ekstra parlaklık, EKG monitörü ve SpO2 ile her zaman açık kalma seçeneklerine ihtiyacınız olup olmadığını düşünmeniz gerekir. Bu özellikler sizin için sorun değilse tercihiniz bellidir. Bu akıllı saat iPhone kullanıcıları için oldukça yetenekli bir seçenektir.

Apple Watch SE fiyatı: ~2.700 TL

2. Samsung Galaxy Watch 4

Samsung Galaxy Watch 3 çok büyük bir beklentiyle geldi denilebilir. Bu akıllı saat, Samsung'un Wear OS'u kullanmaya başlaması anlamına gelir. Aslında onu Wear OS olarak görmek doğru olmayacaktır. Çünkü Samsung tasarım konusunda üst düzey dokunuşlar gerçekleştirerek onu bir anlamda Tizen işletim sistemine benzetmiş durumdadır.

Harika bir performans sunan akıllı saat, rahat bir uyumlulukla birlikte hafif bir yapıya sahiptir. Özellikle sağlık ve fitness gibi durumları takip edebilmek için en iyi akıllı saat durumundadır. Bazı özellikler için Samsung telefona gereksinim duyması bir dezavantaj olabilir. Ayrıca, bir Samsung Galaxy Watch sahibiyseniz yükseltme yapmanızı önermeyiz.

Samsung Galaxy Watch 4 fiyatı: ~3.000 TL

3. Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6, genel olarak en iyi akıllı saat konumundadır. Şimdiye kadar geliştirilmiş olan en iyi Apple Watch ürünüdür. Önceki ürünlere göre daha parlak bir ekrana ve ilave kan oksijeni (SpO2) okuyucusuna sahiptir. 5. seride yer alan hemen hemen her özelliğin üzerine konularak ilerlenmiştir. Ayrıca Apple Watch bu seriyle birlikte renkli bir biçimde gelir. Özel mavi ve kırmızı kaplamalarının göz alıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Apple Watch 6 yaklaşık 18 saatlik pil ömrüne sahiptir. Bu serinin önceki ürünlerine göre herhangi bir gelişmenin olmaması anlamına Bununla birlikte Apple Watch Series 6'da uyku takibi vardır. En son yazılım ayrıca yeni saat yüzleri, hareket ölçümleri ve otomatik el yıkama zamanlayıcısı gibi özelliklerle birlikte gelir. Ayrıca ürünün Apple Fitness Plus desteği vardır.

Apple Watch Series 6 fiyatı: ~3.800 TL

4. Fitbit Versa 3

Fitbit Versa 3, belirli bir bütçe sıkıntısı yaşayan ama aynı zamanda uyku takibine sahip olmak isteyen kullanıcılar için ideal bir akıllı saattir. Kısacası uyku takibi için orta seviye bir telefondur. Bu akıllı saatte bir önceki sürüme göre yerleşik bir GPS yer alır. Telefonunuzu evde bıraksanız dahi akıllı saat açık hava egzersizi sırasında konumunuzu takip edebilecektir. Ayrıca daha kıvrımlı ve daha büyük bir ekrana sahiptir.

Fitbit Versa 3 harika bir motivasyon egzersizi özelliği bulunan Active Zone Minutes ile birlikte gelir. Charge 4 ile tanıtılan Active Zone Minutes, egzersiz yaparken yağ yakma, kardiyo veya en yüksek kalp atış hızı bölgelerinde geçirdiğiniz süreyi takip etmektedir. Hedefiniz her hafta AHA ve WHO tarafından tavsiye edilen 150 Active Zone Minutes değerini kazanmaktır.

Fitbit Versa 3 fiyatı: ~2.200 TL

5. Samsung Galaxy Watch 3

Samsung Galaxy Watch 3 tartışmasız bir biçimde Android kullanıcıları için en iyi akıllı saattir. Piyasadaki en sık akıllı saatlerden biridir. Bununla birlikte oldukça işlevseldir. 41 ve 45 mm olmak üzere iki farklı boyutta gelir. Buna ek olarak LTE modelleri mevcuttur. Böylece akıllı telefonunuzu evde bırakma şansınız vardır. Dönen bir çerçeveye sahiptir, saatte gezinmek kolaydır. Binlerce saat yüzüne erişim vardır. Ekranı beğeninize göre özelleştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy Watch 3, orijinal Samsung Galaxy Watch'a kıyasla 2 günlük daha kısa bir pil ömrüne sahiptir. Daha fazla müzik depolama, FDA onaylı EKG izleme ve yolculuk algılama özellikleri sunar. Elbette, temassız ödemeler için Samsung Pay ve bazı iyi fitness özellikleri de alabilmeniz mümkündür. Bu akıllı saatin en büyük dezavantajı ise uygulama mağazasının sınırlı seçenekler sunmasıdır.

Samsung Galaxy Watch 3 fiyatı: ~2.600 TL

6. Fitbit Versa Lite

Fitbit Versa Lite, adından anlaşılabileceği gibi Fitbit Versa akıllı saat modelinin birkaç özelliğini kaybetmiş halidir. Bu akıllı saat çok çeşitli fitness özelliklerine, birkaç gün dayanacak pil ömrüne ve oldukça küçük ve hafif bir gövdeye sahiptir. Bileğinize taktığınız zaman onun var olup olmadığının farkında bile olmayacaksınız.

Bu akıllı saatin en önemli dezavantajı hiç kuşkusuz yerleşik GPS olmamasıdır. Ekranı potansiyel rakiplere göre biraz daha etkileyicidir. Bütçeniz kısıtlıysa ve buna rağmen iyi bir akıllı saat almak istiyorsanız bu modele yönelebilirsiniz. Bu modelin sahip olduğu eksiklikler bütçe dostu bir akıllı saat için göz ardı edilebilir durumdadırlar.

Fitbit Versa Lite fiyatı: ~1.100 TL

7. Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2, Android kullanıcıları için şık bir fitness akıllı saatidir. Üst düzey rakibi Apple ne kadar iyi olursa olsun bu akıllı saat parasının hakkını fazlasıyla veren bir saattir. Samsung tarafından geliştirilen bu akıllı saat hem Android hem de iOS akıllı telefonlarla çalışır. GPS, kalp atış monitörü ve LTE (ücretli) içerir. Ayrıca aktiviteni ve uykunu otomatik olarak takip edebilir.

Dilersen 40 mm dilersen 44 mm model tercih edebilirsin. Samsung Galaxy Watch Active 2 dairesel tasarımı sayesinde görsel olarak oldukça çekicidir. Tizen işletim sistemini temel alan bu akıllı saat, Samsung Pay ve Spotify desteğine sahiptir. Kalp sağlığı özellikleri gibi daha farklı özellikleri de vardır. Ayrıca FDA onayını almış olan EKG özelliğini içerir. Bunun dışında akıllı saatin muazzam bir pil ömrü vardır.

Samsung Galaxy Watch Active 2 fiyatı: ~1.850 TL

8. Honor Magic Watch 2

Honor Magic Watch 2 özellikle fitness ile uğraşanları memnun edecek bir akıllı saattir. Spor yaparken değerlerinizi kontrol etmek istiyorsanız bu konuda iyi olmayı başarmış bu akıllı saate yönelebilirsiniz. Honor tarafından üretilen bu akıllı saat, ayrıntılı bilgiler içeren bir dizi sporu takip eder ve hatta belirli aktiviteler için egzersiz tavsiyesi bile sunar.

Bu ürün ayrıca hangi sürümü satın aldığınıza bağlı olmak kaydıyla bir veya iki haftaya kadar şarj etmeye gerek kalmadan uzun bir süre boyunca aktif bir biçimde kullanılabilmektedir. Saatin en önemli dezavantajlarından birisi ise fitness dışı özelliklerden yoksun olmasıdır. Ayrıca, cihazın ekranının çok fazla tozlanması önemli bir problem gibi görülebilir.

Honor Magic Watch 2 fiyatı: ~1.100 TL

9. TicWatch Pro 3

TicWatch Pro 3, Wear OS ile çalışan en iyi akıllı saatlerden biridir. Bu akıllı saati iPhone veya Android telefonunuzda kullanabilmeniz mümkündür. Cihazın pil ömrü oldukça iyidir ve bununla birlikte size sezgisel bir takım işlevler sunmaktadır. Oldukça güçlü ve modern bir yonga seti kullanan cihaz, gücüyle dikkat çekiyor diyebiliriz.

Sahip olduğu güç sayesinde uygulamalar hızlı bir şekilde yüklenmektedir. Pil ömrü, bu akıllı saatin gerçekten öne çıktığı alandır. Temel mod denilen ayarda kullanıldığında akıllı saatin bir aydan fazla aydan fazla dayanması mümkündür. Normal düzeyde kullanımda ise akıllı saati tam bir şarj ile üç gün boyunca aktif bir biçimde kullanabilirsiniz.

TicWatch Pro 3 fiyatı: ~3.000 TL

10. Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3, iPhone kullanıcıları için en uygun fiyatlı akıllı saattir. Özellikle Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE akıllı saatlerinden daha uygun fiyatlı bir seçenektir. Boyut seçenekleri daha küçüktür ama çerçeveler daha kalındır. EKG ve SpO2 gibi okumalara sahip olamayacaksınız. Buna rağmen temel önceliğiniz uygun fiyatlı bir ürün almaksa iyi bir seçim olacaktır.

Apple Watch Series 3, kendisinden daha üst seviyede yer alan diğer Apple akıllı saatleri karşısında çok fazla fedakarlık yapmaz. Apple Music çalma listeleri desteği vardır. Bir kalp atış hızı monitörü, GPS, 8 GB depolama alanı gibi özelliklere sahiptir. Bu akıllı saat aynı zamanda su geçirmezdir. Dolayısıyla bütçeniz kısıtlıysa bu akıllı saate yönelmekten pişman olmazsınız.

Apple Watch Series 3 fiyatı: ~1.900 TL

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap