En İyi 10 Bilgisayar Faresi Önerisi

Günlük bilgisayar ihtiyaçlarınız arasında hala en iyi fareye ihtiyaç olmadığını düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Rastgele bir mağazadan ucuz bir fare alabilirsiniz. Ancak bu fare size mükemmel düzeyde güvenilirlik, ergonomi ve hatta deneyim sunmayacaktır.

En iyi fare gözle görülür derecede pürüzsüz, daha doğru (isabetli) ve uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir. Bahsetmeye fazla gerek olduğunu düşünmüyoruz. Daha zengin özelliklere sahip, bileğiniz ve omuzlarınız için daha nazik imkanlar sunan bir fare ile daha mükemmel bir deneyim yaşayabilirsiniz.

1. Logitech MX Master 3

Logitech MX Master 2S'in ardından gelen bu fareyle ilgili en iyi şey tüm özellikleri bir arada bulundurmasıdır. Bilgisayarınızda yaratıcılık veya üretkenlikle ilgili bir çalışma yapıyorsanız bu fare sizin için en ideal kablosuz fare olacaktır. Logitech MX Master 3 kesinlikle iş akınızı daha sorunsuz hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Biraz pahalı olduğu doğrudur. Fakat burada bütçe dostu bir şeyler bakmıyoruz. Alabileceğiniz en iyi fareyi sizinle tanıştırmak istiyoruz ve bu kesinlikle 7 butonlu ve tam şarjlı 70 günlük pil ömrüne sahip bu fareden başkası değildir. Ayrıca genel olarak farelerden 5 kat daha hassas olduğu unutulmamalıdır.

2. Razer Pro Click

Hem çarpıcı hem de zengin özelliklere sahip olan, diğer taraftan son derece işlevsel bir üretkenlik faresine sahip olabilme şansınız vardır. Özellikle makrolar vazgeçilmezleriniz arasında yer alıyorsa Razer Pro Click, 8 programlanabilir butonuyla emrinize amade olacaktır.

Razer ayrıca daha az sorun yaşaması için fareyi 16.000 DPI ile güçlendirmiştir. Diğer taraftan fare çoklu ana bilgisayar bağlantısına sahip durumdadır. Elbette modern ve profesyonel bir yaratıcı olduğunuz için her şeyi sık bir şekilde yaparsınız.

3. Microsoft Modern Mobile Mouse

Microsoft, Mobile Mouse olarak tanıttığı faresini güncellemiş durumdadır. Onu güzel ve modern bir yenilik ile tekrardan piyasaya sürmüştür. Daha düşük, daha ince bir profile ve daha hafif bir ağırlığa sahiptir. Diğer taraftan çok yönlü bir şekilde yuvarlatılmış dikdörtgen bir tasarımıyla farklılık yaratmaktadır.

Ama hepsi bununla sınırlı değildir. Microsoft tarafından geliştirilen BlueTrack teknolojisi vardır. Böylece sinir bozucu fare altlıkları ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Mevcut donanımınızın estetiğine uyması için sekiz farklı renk seçeneği vardır ama siz yine de siyah veya beyaz ile sınırlı kalmayı tercih edebilirsiniz.

4. Logitech MX Anywhere 3

Kafede çalışan veya küçük bir masada çalışan biri olabilirsiniz. Logitech'in MX Anywhere serisinin devamı olan bu fare sizin için pratik bir seçim olacaktır. Özellikle kusursuzluk arıyorsanız mükemmel derecede tıklama sunan bir yol arkadaşı olacaktır. Ondan daha iyisini bulabilmeniz pek kolay değildir.

Bu kablosuz fare yalnızca süper taşınabilir olacak şekilde tasarlanmamıştır. Ayrıca üç cihaz bağlantısı gibi fantastik özellikleri vardır. İş akınızı daha sorunsuz hale getirmek için her türlü imkanı size sunmak üzere geliştirilmiştir. Bazıları küçük bir fare için fiyatını yüksek bulabilir ama sunacağı özellikler doğrultusunda buna değecektir.

5. Microsoft Bluetooth Ergonomic Mouse

Ergonomik farelerin her zaman çok yüksek fiyat etiketlerine sahip olmasına gerek yoktur. Microsoft Bluetooth Ergonomic Mouse bunun kanıtlarından birisidir. Ancak bu Bluetooth farenin sunduğu rahat bir tutuş, doğal el pozisyonu ve hafiflikten daha fazlasıdır.

Aynı zamanda iki programlanabilir butona sahiptir. 15 aya kadar pil ömrü vardır ve çoklu cihaz bağlantısı ile birlikte gelir. Aynı anda en fazla üç cihaza kadar bağlanabileceğini unutmamak gerekir. Ergonomik bir fare arayanların kesinlikle ilk olarak bakması gereken seçeneklerden birisidir.

6. Logitech Ergo M575

Bu fare diğerlerinden biraz farklı bir yapıdadır. Temel olarak bileğinizdeki baskıyı alır ve tüm yönlendirmeyi baş parmağınız ile yapmanıza izin verir. Logitech Ergo M755 parmakla kumandasız son derece pürüzsüz durumdadır. Hızlı tepki verir, bileğinizi ve kollarınızı rahatlatır.

El ve kol yorgunluğunu azaltan avuç için desteğinin ergonomik şekli rahatlığına katkıda bulunur. Şarj edilebilir değildir ama size yaklaşık 24 aylık pil ömrü sağladığı bir gerçektir. Bu fare ile en azından 2 sene boyunca pil değiştirmeden yola devam edebileceğinizi unutmamalısınız.

7. Apple Magic Mouse 2

Apple, yeni Mac Pro gibi çok pahalı bilgisayarlar veya telefonlar yapmakla uğraşmadığı zaman oldukça uygun gözüken çevre birimleri yapabilme potansiyeline sahiptir. Buna rağmen markanın fare tasarımında ve işlevselliğinde çok iyi bir iş çıkardığını söylemek mümkündür.

Apple Magic Mouse 2 faresinde herhangi bir buton bulunmaz. Bu nedenle bir fare alıp almadığınıza karar vermek için iki kez bakmak zorunda kalabilirsiniz. Bu fare, tamamen hareketlerle kontrol edilir ve bir fareden bekleyebileceğiniz tüm özellikleri size sorunsuz şekilde sunar.

8. Anker Vertical Ergonomic Optical Mouse

Garip tasarımı sizi biraz ürkütebilir. Bu konuda sizinle aynı fikirde olduğunuzu bilmelisiniz. Ancak bu fare adında yer alan ergonomik ifadesini en iyi şekilde ortaya koymaktadır. Anker Vertical Ergonomic Optical Mouse kullanırken yaptığınız tek şey ellerinizi üzerine koymanız ve dikey bir biçimde fare ergonomisinden yararlanmaktır.

Bu fareyi kullanmaya başladığınız andan itibaren büyük bir farklılık hissedebileceksiniz. Elbette diğer ergonomik farelerden biraz daha ucuzdur. Ancak tekrarlayan zorlanma yaralanmalarını önlemenin en ideal yollarından birisi olarak bu fareyi denemeye karar verebilirsiniz.

9. Razer Viper 8K

Rekabetçi ve hızlı tempolu oyunların hızına yetişmek gerçekten mümkün değildir. Bu tür durumlarda daha geniş kapsamlı özellikler sunan farelere ihtiyacınız vardır. Razer Viper 8K, bir kablolu fare olarak ihtiyacınız olan tüm ama tüm özellikleri size sunacaktır.

Daha fazlasına mı ihtiyacınız var? O halde hemen en iyi oyun fareleri yazımızı inceleyebilirsiniz. Çünkü bu fare tek başına işlevsel olma eğiliminde değildir. İşlevselliğini gösterebilmek için hızlı bir monitöre ihtiyacınız olacaktır. Bu kombinasyonu tamamlayabiliyorsanız en duyarlı fare sizin için tüm özelliklerini gösterecektir.

10. Razer Basilisk X Hyperspeed

Etkileyici doğruluk ve yanıt verme hızıyla birinci sınıf bir kablosuz oyun faresi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Razer Basilisk X Hyperspeed tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için buradadır. Pil ömrü, uygun fiyat ve güvenilir bağlantı gibi tüm özellikler bu farenin sahip olduğu bir şeydir.

Fiyat konusu elbette tartışmaya açık bir durumdur ama pişman olmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu oyun faresi tek bir AA pille 450 saate kadar çalışabilme potansiyeline sahiptir. En ucuz seçenek değildir ama oyun konusunda ciddi olan herkesin dikkatini çekebilecek bir faredir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap